×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
1. septembris, 2013
Drukāt

Sprūdža demisija var ietekmēt Atkritumu apsaimniekošanas likuma grozījumu pieņemšanu

Foto-LETAFoto-LETA

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Edmunda Sprūdža (RP) demisija var ietekmēt Atkritumu apsaimniekošanas likuma grozījumu pieņemšanu, biznesa portālam “Nozare.lv” norāda atkritumu apsaimniekotāja SIA “L&T” direktors Reinis Ceplis.

Tā kā patlaban Atkritumu apsaimniekošanas likums ir atvērts un sagatavotu grozījumu statusā, tad šāda nozarei būtiska likuma virzība, grozījumu statuss, ministrijas pozīcija ir būtiska un – vienā vai otrā virzienā – Sprūdža demisija šo procesu ietekmēs, atzīst Ceplis.

Tā ir joma, kas ir svarīga un kur ministra pozīcija ir būtiska, neatkarīgi no tā, kurš ir ministrs, jo tas var atstāt ietekmi uz nozares attīstību. Taču patlaban gan konkrētas prognozes nav iespējams un nav pat prātīgi izteikt, saka “L&T” direktors.

Viņš arī stāsta, ka kopumā nozari, līdz ar to arī uzņēmuma “L&T” darbību ministra, kurš atbild par vidi un pašvaldībām, maiņa ietekmēs. Taču ietekme nebūs grandioza un graujoša, jo ministrs ir tikai viens cilvēks, bet valstī eksistē sistēma, kas nemainās, mainoties ministram.

Patlaban būtu svarīgi zināt, kādu notikumu attīstību var radīt ministra Sprūdža atkāpšanās. Proti, vai mainīsies tikai ministrs vai arī tas novedīs pie valdošās koalīcijas spēku samēru maiņas. Respektīvi, tas ir jautājums par to, kurai partijai tiks Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM).

“Detalizētas prognozes izteikt nav būtiska pamata, jo “L&T” ir atsevišķi ņemts uzņēmums un uzņēmumam pieejamā informācija atšķiras no valdības locekļiem, Saeimas deputātiem, ierēdņiem pieejamās informācijas. Viņi, iespējams, daudz labāk zina, kas var vai nevar mainīties, mainoties ministram,” atzīmē Ceplis.

Kā ziņots, Sprūdžs no šā gada 1.decembra nolēmis pamest ministra amatu, jo savu turpmāko profesionālo darbību nesaista ar politiku.

“Sākoties aktīvam 12.Saeimas priekšvēlēšanu ciklam, saprotu, ka mana izpratne par mērķiem un paveicamajiem uzdevumiem ministra amatā aizvien vairāk atšķirsies no Reformu partijai nepieciešamā kursa,” skaidro ministrs.

Tāpēc turpmākajos mēnešos reformas, kas joprojām ir veicamas, nebūs populāras un nebūs arī iespējamas partneru atbalsta trūkuma dēļ, norāda politiķis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+