×
Mobilā versija
+9.8°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
3. augusts, 2013
Drukāt

Sprūdžs atbrīvo no amata LVAFA direktoru Strautnieku

Foto-LETAFoto-LETA

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs (RP), pamatojoties uz disciplinārlietas izmeklēšanas secinājumiem un ieteikumiem, ir parakstījis rīkojumu par Latvijas Vides aizsardzības fonda administrācijas (LVAFA) direktora Jāņa Strautnieka atbrīvošanu no amata, informēja ministra preses sekretāre Maija Pētermane.

Lai uzlabotu iestāžu darbību un veicinātu amatpersonu izaugsmi, ministrs šā gada maijā parakstīja rīkojumu par LVAF administrācijas vadītājas Sandras Bērziņas pārcelšanu uz Dabas aizsardzības pārvaldi (DAP) un Strautnieka rotāciju uz LVAFA.

Pret bijušo DAP vadītāju Strautnieku disciplinārlieta tika ierosināta, jo viņš kopš 12.jūnija nebija ieradies savā darbā LVAFA, ko paredzēja Sprūdža izdotais rīkojums.

Disciplinārlietas izmeklēšanas laikā secināts, ka Strautnieks, neskatoties uz to, ka ministra rīkojums ir tiesisks un stājies spēkā, ilgstoši un nepamatoti nav pildījis sev uzdotos pienākumus, nav ieradies darbā un kavējies ar materiālo vērtību nodošanu bijušajai darba vietai – DAP.

Šādi rīkojoties, Strautnieks zaudējis uzticību, kā arī nodarījis kaitējumu valsts interesēm, tādēļ disciplinārlietas komisijas vadītājs ierosina atbrīvot viņu no ierēdņa amata, skaidroja Pētermane.

Jaunu vadību DAP un Bērziņas iniciatīvas jau pozitīvi novērtējušas vairākas vides jomas nevalstiskās organizācijas un DAP sadarbības partneri.

Strautniekam tika piedāvāts līdzvērtīgs amats LVAFA, saglabājot gan darba algu, gan piedāvājot izaugsmes iespējas jaunā jomā.

Sprūdžs pauž nožēlu, ka Strautnieks nav vēlējies sadarboties ar ministriju un konstruktīvi atrisināt situāciju.

Jau ziņots, ka Strautnieks ministra rīkojumam par rotāciju nepiekrita, un viņš vērsās arī pie Ministru prezidenta Valda Dombrovska (V) ar lūgumu izvērtēt un nepieciešamības gadījumā saukt pie atbildības Sprūdžu.

Saskaņā ar amata aprakstu LVAFA direktora pienākumus direktora prombūtnes laikā pilda direktora vietnieks – Projektu daļas vadītājs Jānis Rudzītis.

Patlaban vēl nav zināms, kā tiks izraudzīts jaunais LVAFA direktors.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+