×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
13. septembris, 2012
Drukāt

Sprūdžs joprojām redz iespēju salabt ar pašvaldībām

Foto - LETAFoto - LETA

Neskatoties uz pēdējā laika konfliktiem, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs (Reformu partija) joprojām cer salabt ar pašvaldībām, vienlaikus neatsakoties no saviem reformu plāniem.

“Protams, es šādu iespēju redzu un turpināšu diskusijas,” ceturtdien pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu norādīja Sprūdžs un piebilda, ka pašlaik sarunas ir nonākušas “neproduktīvā komunikācijas fāzē”.

Vienlaikus ministrs uzsvēra, ka neatkāpjas no plānotajām reformām un turpinās darbu, diskutējot ar visām iesaistītajām pusēm, lai tās īstenotu.

Sprūdžs gan skaidri neatbildēja, vai viņam izdevies pārliecināt prezidentu par reformu nepieciešamību, vien atzina, ka tikšanās laikā tika pārrunātas dažādas lietas un “debates iet uz priekšu”.

Jau vēstīts, ka Sprūdžs ceturtdien ar prezidentu bija iecerējis pārrunāt ministrijas plānotās reformas pašvaldību darbā, tostarp deputātu skaita samazināšanu un amatu savienošanu pašvaldībās, par ko Valsts prezidents līdz šim izteicies visai skeptiski.

Latvijas lielo pilsētu mēri 10.septembrī Valsts prezidentam Bērziņam, Saeimas priekšsēdētājai Solvitai Āboltiņai un premjeram Valdim Dombrovskim nosūtīja vēstuli, draudot prasīt vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Sprūdža demisiju, ja ministrs neņems vērā pašvaldību argumentus iecerētajās pašvaldību reformās.

Vēstuli ir parakstījuši visu deviņu republikas pilsētu vadītāji ‒ Daugavpils domes priekšsēdētāja Žanna Kulakova, Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš, Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs Leonīds Salcevičs, Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis, Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks, Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartašēvičs, Rīgas pilsētas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs, Valmieras pilsētas domes priekšsēdētājs Inesis Boķis un Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Didzis Ošenieks.

Ministra Sprūdža idejas par deputātu skaita samazināšanu pašvaldībās, domnieku darba profesionalizēšanu un liegumu savienot darbu domē ar kādas pašvaldības iestādes vai uzņēmuma vadīšanu ir nonākušas līdz izskatīšanai Valsts sekretāru sanāksmē. Pret daudzām no tām iebilst lielo pilsētu mēri.

Ministrijas sagatavotie grozījumi pašvaldību vēlēšanu likumā paredz samazināt deputātu skaitu pašvaldībās, Rīgas domē – līdz 35, kā arī stingrāk nodalīt izpildvaru no lēmējvaras. Pagājušajā nedēļā šīs un vēl citas ieceres mēri apspieda ar Sprūdžu, taču pēc sarunas norādīja, ka vēlas no ministra plašāku izskaidrojumu un konkrētas ieceres.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+