×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 22. maijs, 2018
4. septembris, 2012
Drukāt

Sprūdžs: Ministram nav jāapkalpo pašvaldību vadītāji

Foto - LETAFoto - LETA

Neesmu padotais nevienai asociācijai un pašvaldību vadītāji man nav jāapkalpo, intervijā laikrakstam “Telegraf” saka vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs (RP), skaidrojot pēdējā laikā notikušās asās diskusijas ar Latvijas Lielo pilsētu asociāciju (LLPA).

Sprūdžs gan nepiekrīt, ka viņam būtu problēmas dialogā ar pilsētu mēriem. “Manas attiecības ar pašvaldību vadītājiem ir profesionālas. Tas gan nenozīmē, ka mums visos jautājumos sakrīt viedokļi.”

Ministrs uzskata, ka mēriem pirms sarunas ar viņu bijis pavisam nepareizs uzstādījums – “mēs, pilsētu vadītāji, sanākam un runājam, ko vajag darīt ministram. Bet, ja viņš nepiekrīt, prasām viņa atstādināšanu”.

Tāpēc ministrs domā, ka mēri neizprot attiecības starp pašvaldībām un ministriju. “Jā, pašvaldības ir mani lielākie partneri. Ne velti to vadītāju telefona numuri ir manā mobilajā tālrunī. Bet tas nenozīmē, ka man viņi ir jāapkalpo,” saka Sprūdžs.

Viņa funkcija esot nodrošināt reģionālo attīstību un pašvaldību uzraudzību. “Neesmu pakļauts nevienai asociācijai. Pilnīgi pretēji, ministrijas uzdevums ir radīt normatīvos aktus un sistēmu, pēc kuras pašvaldības darbosies,” pauda ministrs.

Sprūdžs atzīst, ka, protams, daudzas viņa iniciatīvas pašvaldībām nepatiks, jo ministra lēmumi var ierobežot to iespējas.

Kā ziņots, pēdējā laikā notiek diezgan asas diskusijas starp Sprūdžu un LLAA.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+