×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
16. janvāris, 2012
Drukāt

Sprūdžs: Ne par kādu plaisu koalīcijā runāt nevar

Foto- LETAFoto- LETA

Lai gan Kristaps Zakulis Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) vadītāja amatā tika ievēlēts, pārkāpjot koalīcijas vienošanos, ne par kādu plaisu koalīcijā runāt nevar, – intervijā Latvijas RAdio sacīja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs (ZRP).

“Nekādu tālejošus secinājumus no tā izdarīt negribētu,” sacīja ministrs. “Mēs norādījām koalīcijas partneriem, ka īsti smuki tas nebija, taču mēs ņēmām vērā apstākļu sakritību. Cilvēki nepadomāja līdz galam par sekām savstarpējās attiecībās, bet izdarīja, kā labāk un ātrāk.”

Sprūdžs sacīja, ka saprotot “Vienotības” rīcību šajā gadījumā, ņemot vērā, ka tika izdarīts spiediens no Latvijas Bankas puses paātrināt procesu.

Pašvaldību ministrs uzskata, ka tas ir normāls koalīcijas darbs, “mēs pieslīpējamies”.

Jau ziņots, ka 12.janvārī, neievērojot panākto vienošanos par Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) vadītāja jautājuma atlikšanu uz nākamo nedēļu, Saeima aizklātā balsojumā par nolēma par FKTK vadītāju iecelt vienīgo kandidātu Kristapu Zakuli.

Par Zakuli nobalsoja 73 deputāti, pret bija trīs tautas kalpi, bet 17 deputāti balsojumā atturējās. Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā Zakuļa jautājumā atturējās Zatlera reformu partijas politiķi.

Pēc apstiprināšanas Zakulis norādīja, ka atzina, ka viņa darbību sabiedrība varētu novērtēt pēc tradicionālā 100 dienu termiņa.

Zakulis līdz šim bija SIA “Lattelecom” Drošības nodaļas vadītājs. No 2000.gada līdz 2009.gadam Zakulis bijis AS “Swedbank” Drošības daļas vadītājs.

Saskaņā ar likumu FKTK priekšsēdētāju un viņa vietnieku amatā ieceļ Saeima uz sešiem gadiem pēc Latvijas Bankas prezidenta un finanšu ministra kopīga priekšlikuma.

FKTK padome 2011.gada 21.novembrī nolēma apturēt visu “Latvijas Krājbankas” finanšu pakalpojumu sniegšanu. Šāds lēmums pieņemts, jo bankā tika konstatēts aptuveni 100 miljonu latu iztrūkums. Saistībā ar “Latvijas Krājbankas” krīzi no amata nolēma atkāpties iepriekšējā FKTK vadītāja Irēna Krūmane.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+