×
Mobilā versija
Brīdinājums +11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
26. janvāris, 2013
Drukāt

Sprūdžs neplāno atkāpties no amata un turpināšot reformas

Foto-LETAFoto-LETA

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs (RP, attēlā) negrasās pakļauties spiedienam un no amata neatkāpsies, aģentūrai LETA pavēstīja ministra preses sekretāre Maija Pētermane.

Ministrs esot apņēmības pilns turpināt iesāktās reformas. “Ir iesākta virkne būtisku reformu, kas jāvirza uz priekšu, nevis jābēg. Negrasos pakļauties politiskajām spēlēm vai spiedienam – šis nav brīdis, kad būtu jāapstājas. Nenoliedzami, kādam tas būtu izdevīgi, un ir cilvēki, kas to vien gaida,” situāciju komentē Sprūdžs.

Viņš uzsver, ka patlaban valsts iedzīvotājiem ir nepieciešama rīcībspējīga valdība, kas ir gatava reālam darbam un nepieciešamo pārmaiņu īstenošanai. Tāpat viņš norāda, ka no valdības tiek sagaidīti nevis vēstījumi pasaulei par Latvijas veiksmes stāstu, bet gan praktisks darbs. “Katram ministram un visai valdībai kopumā ir jābūt gataviem uzņemties iniciatīvu un būt pārmaiņu vadītājiem,” uzskata politiķis.

Viņš gan nenoliedz, ka koalīcijā pašlaik valda saspringta gaisotne, par ko liecina arī balsojumi Saeimā par deputātu skaita samazināšanu pašvaldībās un sadarbības partneru izteikumi par ministru vērtēšanu un gatavību pārņemt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas vadību. Tomēr, viņaprāt, tieši šādos brīžos atbalsts, ko viņš saņem no sevis pārstāvētās partijas, ir labākais apliecinājums tam, ka kopīgas vērtības un komandas darbs ir lielākais spēks.

Pēdējās dienās nerimst spekulācijas par amatu pārbīdēm valdībā, kur kā viens no iespējamiem amata zaudētājiem tiek minēts Sprūdžs. Interesi par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju izrādījusi apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK.

Kā ziņots, Saeimas deputāti ceturtdien, 24.janvārī, pirmajā lasījumā noraidīja Sprūdža vadītās Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) ierosinājumu samazināt deputātu skaitu pašvaldībās un mainīt deputāta statusu, kas iepriekš paredzēja, ka deputāts pienākumus pilda no darba brīvajā laikā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+