×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
30. augusts, 2013
Drukāt

Sprūdžs no decembra pametīs vides ministra amatu (papildināts plkst.17:11)

LETALETA

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs (RP) nolēmis no šā gada 1. decembra atstāt ministra amatu, par ministra lēmumu portālu “LA.lv” informēja viņa preses sekretāre Maija Pētermane.

 

Sprūdžs paziņojumā norāda, ka savu turpmāko profesionālo darbību nesaista ar politiku “un, sākoties aktīvam 12.Saeimas priekšvēlēšanu ciklam, saprotu, ka mana izpratne par mērķiem un paveicamajiem uzdevumiem ministra amatā aizvien vairāk atšķirsies no Reformu partijai nepieciešamā kursa.”

Sprūdžs norāda arī, ka turpmākajos mēnešos veicamās reformas nebūs nedz populāras, nedz iespējamas partneru atbalsta trūkuma dēļ. “Līdz ar to šo iemeslu dēļ esmu nolēmis atstāt ministra amatu 2013. gada 1. decembrī,” teikts ministra paziņojumā.

Viņš paziņojuma beigās piebilst, ka “turpmākajos mēnešos ministra amatā un arī pēc tam palikšu uzticīgs Reformu partijas ideāliem un pārliecībai par pārmaiņu nepieciešamību, kas bija mana motivācija tam, ka pirms diviem gadiem izlēmu ienākt politikā.”

Vēlāk Sprūdžs žurnālistiem atzina, ka ar Reformu partijas vadību savulaik ir bijušas kādas domstarpības, taču viņam nav lūgts šo amatu pamest, ziņo LETA.

“Partijā lēmumus pieņem valde, frakcija, kongress un neviena no šīm institūcijām uz mani nav izdarījusi nekādu spiedienu, šis ir absolūti personisks lēmums,” uzsvēra ministrs. Viņam ar dažāda līmeņa partijas amatpersonām šo divu gadu laikā ir bijušas dažādas sarunas un nesaskaņas, bet to visu viņš uzskata par darba jautājumiem, kur vienmēr ir rasts arī risinājums.

Sprūdžs skaidroja, ka lēmums pamest amatu ne ātrāk kā decembrī saistīts gan ar nākamā gada valsts budžetu, gan arī ar iesāktajiem darbiem, kas būtu līdz šim laikam jāpaveic, tostarp vairākiem likumprojektiem, piemēram, referendumu likumprojektu, likuma par pašvaldības deputāta statusu. “Es nevēlos radīt liekas svārstības un problēmas budžeta procesā, kas jau patlaban ir pietiekami emocionāls un uz māla kājām,” pauda ministrs.

Ar paveikto ministra amatā Sprūdžs ir gandarīts, jo, viņaprāt, ir daudz neatgriezenisku lietu, kas ir notikušas viņa pārraudzītajā nozarē un kas nebūtu norisinājušās, ja nebūtu Reformu partijas.

“Ir jāatzīst, ka ir bijušas arī nopietnas neveiksmes, bet tā ir politikas ikdiena,” piebilda politiķis. Tomēr par konkrētām neveiksmēm viņš atteicās runāt, jo pašlaik neesot īstais brīdis. Kā pozitīvos piemērus viņš minēja Latgales attīstības plānu, publisko pakalpojumu sfēras sakārtošanu valsts pārvaldē un dzērienu iepakojuma depozīta sistēmas ieviešanu.

Pēc ministra amata atstāšanas Sprūdžs nolēmis pievērsties uzņēmējdarbībai, taču viņš neatklāja ar ko tā būs saistīta. Nākamajam vides ministram, pēc Sprūdža domām, būtu jānāk no Reformu partijas rindām, taču konkrētu potenciālo kandidātu uz šo amatu viņš atteicās nosaukt. “Tas nav kaut kāds tronis, ko var mantot, tas ir amats, kurā ir jāatrod vispiemērotākais kandidāts, kurš veiksmīgi spēs sabalansēt nozares intereses un veiksmīgi darboties priekšvēlēšanu periodā,” viņš sacīja.

Reformu partijas priekšsēdētājs Edmunds Demiters ziņu aģentūrai BNS teica, ka zinājis par Sprūdža plāniem atstāt amatu. “Zinu, ka viņa lēmums saistīts ar to, ka viņš grib pievērsties uzņēmējdarbībai. Es viņa lēmumu akceptēju un neesmu mēģinājis pierunāt palikt amatā,” teica Demiters un piebilda, ka vēl ir pāragri domāt par jauna ministra kandidatūru.

Ministru kabineta preses sekretāre Signe Znotiņa-Znota portālam “LA.lv” sacīja, ka Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) drīzumā plāno tikties ar Sprūdžu, lai pārrunātu viņa demisijas iemeslus. Premjers, visticamāk, pieņems Sprūdža demisiju, teica  Znotiņa-Znota, piebilstot, ka šobrīd valdības prioritāte ir turpināt darbu pie Sprūdža pārvaldītās jomas attīstības.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+