×
Mobilā versija
+20.3°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
19. marts, 2012
Drukāt

Sprūdžs pieprasa Jūrmalas domei finanšu revīziju pārskatu

sprudzs4

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs (ZRP) nosūtījis pieprasījumu Jūrmalas domei līdz piektdienai, 23.martam, sniegt informāciju par SIA “Jūrmalas namsaimnieks” privatizāciju un par pašvaldības finanšu revīziju pārskatiem no 2009.gada līdz 2011.gadam, aģentūru LETA informēja ministra padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Inese Auniņa.

Jau 2008.gada martā Administratīvā rajona tiesa nolēma, ka trīs mēnešu laikā Jūrmalas domei jāpieņem lēmums par “Jūrmalas namsaimnieka” privatizācijas sākšanu. Tikai 2010.gada aprīlī pašvaldības vadība pieņēma attiecīgu lēmumu, kas joprojām ir spēkā.

Patlaban ir apritējuši četri gadi kopš tiesas sprieduma un divi gadi kopš lēmuma pieņemšanas, bet uzņēmums joprojām nav privatizēts. Tāpēc ministrs pieprasījis pašvaldībai informāciju par sprieduma un lēmuma izpildes gaitu un ar to saistīto dokumentāciju, kā arī skaidrojumu par to ilgstošas neizpildes iemesliem.

Jūrmalas domei arī jāinformē Sprūdžs par termiņu, kādā pašvaldība plāno SIA “Jūrmalas namsaimnieks” privatizāciju pabeigt.

Savukārt šā gada 25.janvārī Valsts kontrole savā revīzijas ziņojumā par Jūrmalas pilsētas pašvaldības darbību, nodrošinot kapitālsabiedrību darbības efektivitāti un atbilstību normatīvo aktu prasībām, bija norādījusi uz virkni neatbilstību, ko, iespējams, pieļāvusi Jūrmalas dome. Lai izvērtētu domes rīcību ar pašvaldības finanšu līdzekļiem, Sprūdžs pieprasījis iesniegt no 2009.gada 1.janvāra līdz 2011.gada 31.decembrim Jūrmalas pašvaldībā veikto finanšu revīziju pārskatus.

Saņemto informāciju ministrija plāno izvērtēt divu nedēļu laikā un, pamatojoties uz tā rezultātiem, lems par turpmāko rīcību.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+