×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
4. marts, 2013
Drukāt

Sprūdžs un lupatu deķis


Foto - LETAFoto - LETA

Pirms dažiem gadiem mēs laukos ”varonīgi cīnījāmies” ar rajoniem un pagastiem, tos uzvarējām, iznīdējām un radījām Latvijā vairāk nekā 100 dažāda lieluma novadus.

 

Kā nupat izteicās vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs, padarījām Latvijas karti par lupatu deķi. Katrai no brīvprātīgi piespiedu kārtā apvienotajām novadu pašvaldībām dāsni “piespēlējām” papildu naudas summu no valsts budžeta. Un tagad, kad nu šīs novadu pašvaldības ir kaut cik iestrādājušās, apzinājušas savas teritorijas un savus iedzīvotājus, VARAM atkal nāk ar jaunas reorganizācijas plāniem samazināt novadu skaitu līdz 30 un katram atkal piešķirt naudu no valsts budžeta. Cik tad ilgi var rīkot reorganizācijas pašu reorganizāciju dēļ? Katra no tām taču pārmaina daudzu cilvēku likteni, katra no tām ir saistīta ar ieguldījumiem, kas jaunajos apstākļos kļuvuši lieki un nevajadzīgi. Varbūt būtu laiks valdībai atklāti paziņot, ka visa novadu veidošanas kampaņa bija politiska afēra, lai nodrošinātu dažu politisko partiju priekšrocības vēlēšanās? Varbūt atzīt tolaik pieļautās kļūdas, atgriezties pie praksē pārbaudītās rajonu (apriņķu) un pagastu sistēmas, un reizi par visām reizēm izbeigt dažādas avantūristiskas reorganizācijas politiski partijisku manipulāciju dēļ.

Starp citu, jūrniekiem ir ticējums, ka žurkas steidz pamest kuģi, kam draud nenovēršama bojāeja. Citādi es nevaru izskaidrot ministra un viena no Reformu partijas dibinātājiem Edmunda Sprūdža lēmumu pamest savas partijas valdi laikā, kad tā gatavojas pašvaldību vēlēšanām. Varbūt tas ir viņa pirmais solis uz “pārorientēšanos”, lai, partijas kuģim grimstot, nepaliktu aiz borta bez glābšanās plostiņa?…

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+