Sports
Hokejs

Sprukts – apetīte atgriezusies, gaidīs zvanu no Ankipāna 4

foto: LETA

Latvijas hokeja izlases uzbrucēju Jāni Spruktu pēdējos pavasaros bija norakstījuši visi, kam nav slinkums. Bet Jānis Ķelnē savos 35 gados aizvadīja vienu no labākajiem pasaules čempionātiem, sešos mačos sakrājot trīs rezultativitātes punktus (2+1), turklāt visus – komandai ļoti svarīgos brīžos.

“Iesākām smagnēji, daļēji tas saistīts ar vakardienas maču. Tā parasti ir, kad divas dienas pēc kārtas jāspēlē, arī krievi pret amerikāņiem neparādīja labāko sniegumu. Pēc otrā perioda sapurinājāmies un trešajā jau labi spēlējām. Pie 0:2 vienkārši nomierinājāmies, sākām spēlēt, nevis mēģināt skriet, atmesties, bet arī veidot momentus. Vācieši nogura, kopumā mēs ļoti labi spēlējām,” pēc zaudējuma pēdējā spēlē Vācijai (3:4 bullīšos) sacīja Sprukts.

Mājinieku pirmos vārtus nevajadzēja ieskaitīt, taču Jānis norāda, ka par to jālemj tiesnešiem: “Viņiem ir savas brigādes un viņi skatīsies to momentu. Mums ir jāspēlē, mēs to arī darījām, panācām izlīdzinājumu. Tāds ir hokejs – sākumā viņi bija pārāki, vēlāk mēs. Beigās vācieši uzvarēja, bet tikpat labi arī mēs varējām iet tālāk.”

Latvijas izlase ierindojās desmitajā vietā. “Ļoti pašaizliedzīga komanda, visi puiši centās un pildīja to lomu, kas viņiem atvēlēta. Ļoti labs komandas gars un kopumā mēs aizvadījām labu čempionātu,” tā Sprukts.

Saistītie raksti

Uz jautājumu, vai pirms mēneša varēja iedomāties, ka Ķelnē iemetīs divus vārtus, Jānis pasmējās – jā, esot gan varējis. Par nākamo sezonu pagaidām nekas neesot zināms. “Dzīvosim – redzēsim. Jā, šis čempionāts man atkal radījis lielāku apetīti uz hokeju. Neko jau pametis nebiju, bet drusku sakārtoju domas, restartēju savu apkārtējo vidi. Vai gaidīšu zvanu no sava kādreizējā maiņas partnera Ģirta Ankipāna? Nebūtu slikti, tad jau redzēs, vai piezvanīs. Pagaidām tas vēl nav noticis,” tā Jānis Sprukts.

Uzbrucējs, kurš aizvadītajā sezonā “Ritten Sport” sastāvā kļuva par Itālijas un Alpu līgas čempionu, Latvijas izlasi pārstāvējis 12 pasaules čempionātos un divās olimpiskajās spēlēs. Ankipāns nesen tika apstiprināts par Rīgas “Dinamo” ģenerālmenedžeri.

LA.lv