×
Mobilā versija
+11.0°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
12. janvāris, 2016
Drukāt

Sprukts: Laiks bez hokeja man bijis ļoti lietderīgs (1)

foto: LETAfoto: LETA

Slidas vēl negrasos kārt vadzī – tā teic pieredzējušais Latvijas hokejists Jānis Sprukts, kurš šosezon joprojām ir bez kluba.
Hokeja sezona Eiropā sākās septembrī, KHL starts bija pat augustā. Šobrīd jau janvāris, bet Sprukts ir Latvijā bez darba. “Nebija tā, ka es jau sezonas sākumā ļoti gribēju kaut kur aizbraukt. Biju gatavs gaidīt, vēlējos ar ģimeni pavadīt vairāk laika. Ir bijuši piedāvājumi, no kuriem esmu atteicies. Sauca arī daži KHL klubi, taču es uz Krieviju nevēlējos braukt,” skaidro 33 gadus vecais uzbrucējs. Zemāka līmeņa turnīrus, piemēram, Kazahstānas vai Baltkrievijas čempionātu viņš nemaz neesot izskatījis. Decembrī, kad savas rindas paretināja Rīgas “Dinamo”, Jāņa aģents piedāvājis klubam sava klienta pakalpojumus, tomēr viņi nolēmuši atteikties.
Jānis uz ledus ejot maz, taču par fizisko kondīciju neuztraucas – spēlējot basketbolu, futbolu, peldot, strādājot svaru zālē, tāpēc ir pārliecināts, ka varētu ielekt ejošā vilcienā, proti, pievienoties kādai komandai pirms sezonas izšķirošajiem brīžiem. “Vajadzētu nedēļu, lai atgūtu sajūtas uz ledus,” viņš teic, piebilstot, ka šoziem izmantojis iespēju paslidot arī pa aizsalušo Baltezeru. Eiropas līgās papildinājumus var pieteikt līdz janvāra beigām un aģents spēlētāju esot iedrošinājis, ka darbu viņš tomēr dabūšot. Tai pat laikā Sprukts pieļauj iespēju, ka šo sezonu var nākties izlaist pilnībā, savukārt, par to, kas būs pēc tam, viņš neiespringst – nāks vasara, tad arī skatīsies, vai un kādi ir piedāvājumi. “Taču vēlme spēlēt hokeju man ir,” uzsver spēlētājs.
Kopš 2011./12. gada sezonas, kad Sprukts bija viens no Rīgas “Dinamo” balstiem un nopelnīja ar sešām nullēm rakstāmu līgumu Maskavas “CSKA”, viņa klubu karjera kļuva ērkšķaina. Aizpērno sezonu Jaroslavļas “Lokomotiv” krietni pabojāja ceļgala savainojums, iepriekšējā tika iesākta Krievijā, bet pabeigta Šveicē. “Iespējams, man vajadzēja paņemt pauzi un tagad atkal būs citas emocijas. Šis laiks bez hokeja bijis ļoti lietderīgs un neko nenožēloju. Deviņus gadus vecais dēls iet 2. klasē, trenējas futbolu. Tagad ir iespēja vairāk pasekot viņa gaitām.” Jānis vairāk pievērsies arī citām lietām, tostarp tā dēvētajam slieku biznesam, tagad bijusi iespēja iedziļināties un izprast procesus, kuriem esot hokejā uz pilnu slodzi, laika tik daudz neatliek.
Latvijas izlasi Jānis Sprukts pārstāvējis 11 pasaules čempionātos un divās olimpiskajās spēlēs, kopā aizvadot 163 spēles un gūstot 87 rezultativitātes punktus (32+55). Vai būs vēl? “Uz to es šobrīd nevaru atbildēt,” tā Jānis.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

Draugiem Facebook Twitter Google+