Sprukts otrajā pagarinājumā atnes uzvaru “Dinamo” 0

Latvijas klubs Rīgas “Dinamo” Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Gagarina kausa izcīņas Rietumu konferences ceturtdaļfināla sērijas trešajā spēlē sestdien savā laukumā ar 4:3 (1:2, 2:1, 0:0, 1:0) otrajā pagarinājumā uzvarēja Ņižņijnovgorodas “Torpedo” komandu.

Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem
Numeroloģijas tests: aprēķini savu laimīgo skaitli un uzzini, ko tas par tevi atklāj
VIDEO. “ASV aizliedz ar likumu, Latvijā tirgo uz katra stūra!” Brīdina par zīdaiņiem bīstamām precēm 13

Sērijā līdz četrām uzvarām “Dinamo” izvirzījās vadībā ar 2-1.

Rīgas “Dinamo” rindās izcēlās Krišjānis Rēdlihs, Ģirts Ankipāns un Marcels Hosa, bet pagarinājumā uzvaras vārtus guva Jānis Sprukts. “Torpedo” labā vārtus guva Iļja Krikunovs, Raiens Veske un Mihails Varnakovs.

Maču “Dinamo” komanda iesāka ļoti neveiksmīgi, savā aizsardzības zonā pieļaujot vairākas paviršības pēc kārtas un jau pēc nepilnas pusotras minūtes nokļūstot zaudētājos, kad no pašas vārtu priekšas Krisu Holtu pārspēja Krikunovs. Tiesa, iniciatīva spēles ievadā piederēja laukuma saimniekiem, kuru rindās bīstamus metienus veica Jānis Sprukts un Niklass Luseniuss. Mazliet vēlāk mājiniekiem pirmo reizi šajā spēlē radās iespēja divas minūtes spēlēt skaitliskajā vairākumā – tajā rīdzinieki jau no pirmajām sekundēm darbojās pārliecinoši, bet Krišjānis Rēdlihs ar plaukstas metienu no zilās līnijas pārspēja Vitāliju Kovaļu un panāca izlīdzinājumu.

Mača turpinājumā “Dinamo” komanda darbojās azartiski un, pārpildīto tribīņu uzkurināta, allaž meklēja veidus, kā nokļūt Kovaļa sargāto vārtu tuvumā. Lielisku iespēju gūt vārtus neizmantoja Mārtiņš Cipulis, kura raidītā ripa no tuvas distances trāpīja tieši virsū Kovaļam. Uzreiz pēc tam otrā laukuma pusē teicami vārtos darbojās Holts, glābjot komandu no otro vārtu zaudējuma, bet trešdaļas desmitajā minūtē bezspēcīgs bija arī Holts, kad pozicionāli nesapratās mājinieku aizsargi, bet Veske panāca 2:1 “Torpedo” labā.

Neskatoties uz zaudētājiem vārtiem, teritoriālais pārsvars turpināja piederēt “Dinamo” komandai, bet Miķeļa Rēdliha metiens trešdaļas vidū lika nodrebēt pretinieku vārtu konstrukcijai, ripai trāpot pa pārliktni. Laukuma saimnieki līdz pat trešdaļas beigām radīja regulārus draudus Kovaļa sargātajiem vārtiem, taču uzbrukumu veidošanā allaž pietrūka precīzas pēdējās piespēles. Savukārt otrā laukuma pusē vēl vienu rupju kļūdu pieļāva “Dinamo” pārstāvji, neuzmanīgi veicot spēlētāju nomaiņu, taču vietā bija Holts, atvairot bīstamu metienu no labās puses.

Otro trešdaļu mājinieki uzsāka ļoti aktīvi, taču līdz izteikti bīstamiem metieniem “Dinamo” komanda tika reti. Trešdaļas piektajā minūtē teicamu pretuzbrukumu noorganizēja viesi, kad Krikunovs nogādāja ripu Varnakovam pašā vārtu priekšā, bet uzbrucējs ar strauju metienu panāca 3:1 “Torpedo” labā. Zaudētie vārti tikai vairoja “Dinamo” komandas centienus uzbrukumā, taču trešdaļas septītajā minūtē aktivitāte vainagojās ar piecu minūšu noraidījumu Mārtiņam Cipulim, kuram par sitienu Maksimam Potapovam tika piemērots arī noraidījums līdz spēles beigām. Potapovs laukumu pameta ar smagi asiņojošu galvu.

Spēli ilgstošajā mazākumā laukuma saimnieki iesāka teicami, kad pretuzbrukumu noorganizēja Miķelis Rēdlihs un Ankipāns, pirmajam veicot lielisku piespēli, bet otrajam pretinieku pārsvaru samazinot līdz minimumam. Atlikušajā mazākuma laikā laukuma saimnieki darbojās nevainojami, pārliecinoši nosargājot savu vārtu drošību.

Mača turpinājumā laukumā ritēja ļoti saspringta bezkompromisa cīņa, bet labu iespēju izlīdzināt rezultātu neizmantoja Gints Meija, kura raidītā ripa lidoja mazliet gar “Torpedo” vārtu stabu. Kas neizdevās Meijam, piecas minūtes pirms trešdaļas beigām padevās Hosam, kurš pēc Luseniusa piespēles veica slaidu loku gar iemetiena apli un ar strauju metienu pārspēja Kovaļu, panākot neizšķirtu 3:3. Mazliet vēlāk uz noraidīto soliņu nācās doties Aināram Podziņam, bet “Torpedo” hokejisti vairākumu izmantot neprata, lai arī teju pilnas divas minūtes ripa atradās “Dinamo” aizsardzības zonā.

Beidzoties mazākumam, labā uzbrukumā devās Hosa, tomēr viņa tālajā vārtu stūrī tēmēto metienu prasmīgi atvairīja Kovaļs. Arī trešdaļas pēdējā minūtē Hosa un Luseniuss bija tuvu vārtu guvumiem, taču agresīvā cīņā “Torpedo” visas briesmas likvidēja.

Trešo trešdaļu “Dinamo” sāka ar spēli vairākumā, taču nespēja izveidot nevienu vārtu gūšanas iespēju. Pēc vairākuma bīstams metiens padevās Hosam, kas gan tika bloķēts, taču drīz pēc tam vēl vienu vairākumu nopelnīja Miķelis Rēdlihs.

Cīņas piektajā minūtē spēli vairs turpināt nevarēja Holts, kura vietu mājinieku vārtos ieņēma Māris Jučers – viņam šī bija debija izslēgšanas spēlēs.

Vairākuma beigās “Dinamo” komanda pie “Torpedo” vārtiem radīja pamatīgu spriedzi, taču vārtus tā arī neguva, kamēr Jučers otrā laukuma pusē spēlē iesaistījās pārliecinoši, atvairot ļoti bīstamu Varnakova metienu no tuvas distances. Drīz vien laukuma saimnieki jau trešo reizi trešdaļā tika pie skaitliskā vairākuma, taču atkal neprata gūt vārtus. Trīs bīstamus metienus vairākumā veica Guntis Galviņš, tomēr allaž prasmīgi “Torpedo” vārtos darbojās Kovaļs.

Mazliet vairāk nekā divas minūtes pirms pamatlaika beigām “Dinamo” atkal nopelnīja tiesības spēlēt vairākumā, taču tajā komanda darbojās sasaistīti un atkal palika tukšā.

Pagarinājumā abas komandas darbojās daudz uzmanīgāk, lielāko vērību veltot savu vārtu drošībai. Latvijas kluba rindās labas iespējas gūt uzvaras vārtus bija Oskaram Cibuļskim un Meijam, tomēr vietā bija Kovaļs un “Torpedo” aizsargi. Teicami viesu vārtos Kovaļs darbojās pagarinājuma septītajā minūtē, kad no ļoti tuvas distances ripas lidojuma virzienu mainīja Mārtiņš Karsums, tomēr vārtsargs ripu atvairīja. Pagarinājuma vidū bīstamu metienu no tuvas distances atvairīja Jučers.

Pagarinājuma turpinājumā vairākas reizes bīstami pretinieku zonā ielauzās Aleksandrs Ņiživijs, bet bīstami metieni padevās Spruktam un Arvīdam Reķim, kamēr Jučers reizi pēc eleganta Varnakova individuālā gājiena glāba savu komandu no vārtu zaudējuma. Pagarinājuma pašās beigās divas reizes lieliski nospēlēja Miķelis Rēdlihs, tomēr abos gadījumos pēc metieniem no dažādām pozīcijām teicami spēlēja Kovaļs. Laba iespēja izraut uzvaru bija arī Hosam, tomēr viņa metiens tika nobloķēts.

Otrajā pagarinājumā iniciatīva piederēja “Dinamo” komandai, līdz beidzot cīņas 93.minūtē pēc Karsuma metiena pirmais pie Kovaļa atsistās ripas piesteidzās Sprukts, raidot to tukšos pretinieku vārtos.

Šī bija “Dinamo” komandas garākā izslēgšanas turnīra spēle četros līgā pavadītajos gados.