Sports
Hokejs

Sprukts: Par nokdaunu, taurenīti un likumsakarīgām uzvarām 3

Ice Hockey – 2017 IIHF World Championship – Group A – Latvia v Slovakia – Cologne, Germany – 7/5/17 – Janis Sprukts of Latvia celebrates after scoring a goal. REUTERS/Wolfgang Rattay

Latvijas hokeja izlases uzbrucējs Jānis Sprukts pasaules čempionāta mačā pret Slovākiju saņēma spēcīgu sitienu pa deniņiem, pēc kura bija spiests doties uz ģērbtuvi. Taču vēlāk atgriezās laukumā un atzina, ka jūtas labi.

Latvija uzvarēja Slovākiju ar 3:1, izcīnot otro uzvaru divās spēlēs, bet Sprukts pirmajā periodā atklāja mača rezultātu.

“Man trāpīja pa deniņiem un izsita vietas un laika sajūtu, bet tagad viss ir kārtībā. Aizgāju uz ģērbtuvi un ātri atkopos, tāpēc atgriezos spēlē,” uzbrucējs atcerējās epizodi, kad pretinieks trešajā periodā pret viņu nospēlēja rupji.

“Līdzīga cīņa, sākumā spēlējām atklātu hokeju un tas pretiniekiem bija parocīgāk. Taču ar vairākumiem tikām vadībā un sakārtojām spēli,” viņš turpināja. “Es tagad neesmu pacēlies virs zemes. Šis ir likumsakarīgs rezultāts, ņemot vērā to, kā spēlētāji ir gatavojušies un kā treneris skaidro nianses, katrā situācijā prasa pievērst uzmanību detaļām. To arī cenšamies darīt, Elvis mūs velk.”

Sprukts vārtus guva netipiskā veidā – ripa pēc rikošeta pārlidoja pāri pretinieku vārtsargam un ielidoja vārtos. “Taurenītis man bija gadījies arī agrāk, bet ne izlases rindās. Tiesneši skatījās video, vai nav augstu pacelta nūja, taču es biju pārliecināts, ka viss ir pareizi, jo ripai (gaisā) nesitu un netrāpīju,” norādīja uzbrucējs, kurš šosezon “Ritten Sport” sastāvā kļuva par Itālijas un Alpu līgas čempionu.

Saistītie raksti

Nākamā spēle otrdien mūsējie tieši pret itāliešiem, kas šodien kapitulēja Krievijai ar 1:10. Tas gan mūsējos neiemidzināšot. “Viņi zaudēja, bet tā bija otrā spēle divās dienās un pret spēcīgu pretinieku. Mums grafiks ir mazliet pateicīgāks. Itālijai vajag punktus, mēs varbūt esam drusku labāki, taču spēle sākas no 0:0 un uzvar tas, kurš vairāk izdara labo lietu un mazāk kļūdās,” uzsvēra Sprukts.

“Mēs vienmēr esam gribējuši iekļūt izslēgšanas spēlēs, bet kaut kas nav sanācis. Tagad labi sākām un centīsimies tā arī turpināt,” viņš cer, ka izlase pēc astoņu gadu pārtraukuma spēs iekļūt ceturtdaļfinālā.

LA.lv