AFP/LETA

“Spurs” kā pirmie iekļūst NBA finālā 0

Uzvaru arī ceturtajā Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) Rietumu konferences finālsērijas mačā pirmdien izcīnīja Sanantonio “Spurs” komanda, kas ar rezultātu 93:86 (24:14, 20:24, 28:28, 21:20) izbraukumā pārspēja Memfisas “Grizzlies” vienību, līdz ar to nodrošinot vietu izslēgšanas spēļu finālā.

Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 63

Spēli aktīvāk uzsāka mājinieki – Memfisas basketbolisti -, kas, pateicoties Teišona Prinsa un spāņa Marka Gasola varējumam, spēja izvirzīties vadībā ar 6:2. Taču tad pamodās “Spurs”, kuri ātri vien prata izlīdzināt rezultātu un izvirzīties vadībā, un pēc Tima Dankana precīzā soda metiena spēles astotajā minūtē rezultāts kļuva 17:10 par labu viesiem no Sanantonio. Ceturtdaļa turpinājās tādā pašā garā, “Spurs” tās izskaņā gūstot septiņus punktus pēc kārtas un panākot 24:12, kas bija vakara lielākā rezultāta starpība. Otrajā ceturtdaļā Memfisai izdevās atgūties, pietuvojoties pat līdz piecu punktu atstatumam (25:30), taču cerēt kaut uz rezultāta izlīdzinājumu neizdevās.

Arī otrajā puslaikā “Spurs” basketbolisti kontrolēja mača gaitu, taču Memfisa trešās ceturtdaļas izskaņā panāca vien trīs punktu deficītu – 66:69 -, kad precīzs bija Zeks Rendolfs, taču jau nākamajā uzbrukumā Sanantonio atbildēja ar trīs punktu gājienu, kad no tālmetienu līnijas precīzs bija Kavi Leonards. Mača turpinājumā “Spurs” diktēja dueļa gaitu un neļāva pretiniekiem cerēt uz uzvaru, lai gan “Grizzlies” basketbolistiem vēl vienu reizi izdevās sadeldēt atstatumu līdz trim punktiem, taču ar to bija par maz. Sērijas ceturtajā mačā “Spurs” svinēja visnotaļ pārliecinošu panākumu, kas atnesa pārākumu arī visā sērijā, līdz četrām uzvarām triumfējot ar 4-0.

Uzvarētāju rindās rezultatīvākais bija francūzis Tonijs Pārkers, kurš pretinieku grozā salādēja 37 punktus (no tiem 25 otrajā puslaikā), kā arī veica sešas rezultatīvas piespēles. Tikmēr “Grizzlies” labā 22 punktus guva Kvinsijs Pondeksters.

“Spurs” NBA finālā iekļuvusi pirmo reizi kopš 2007.gada, kad tā izcīnīja līgas čempiontitulu. Savas pastāvēšanas vēsturē Sanantonio piecas reizes iekļuvusi NBA finālā, no kuriem triumfējusi četros.

“Pērn apsolīju Dankanam, ka iekļūsim NBA finālā un mēģināsim iegūt titulu. Domāju, ka komandā visi vēlas to izdarīt tieši viņa dēļ. Tagad tikai jāsper grūtākais solis un jāuzvar finālā,” pēc panākuma izteicās Pārkers.

Austrumu konferences finālā pašlaik pašreizējie čempioni Maiami “Heat” ar rezultātu 2-1 sērijā ir vadībā pār Indiānas “Pacers” komandu.