Reuters/Scanpix

“Spurs” pie otrās uzvaras tiek bez Bertāna līdzdalības 0

Latviešu basketbolista Dāvja Bertāna pārstāvētā Sanantonio “Spurs” Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) izslēgšanas turnīra Rietumu konferences ceturtdaļfināla otrajā spēlē pirmdien savā laukumā ar 96:82 (29:16, 27:21, 19:28, 21:17) pārspēja Memfisas “Grizzlies”. Bertāns bija pieteiks šim mačam, taču laukumā nedevās.

Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem
Numeroloģijas tests: aprēķini savu laimīgo skaitli un uzzini, ko tas par tevi atklāj 10
Aivars Lembergs sašutis par kārtējo slogu uz Latvijas patērētāju kakla: “Tā mēs iegriezām Krievijai – pērkam dārgākus dārzeņus no Krievijas”

Sērijā līdz četrām uzvarām “Spurs” ir vadībā ar 2-0.

“Spurs” rindās rezultatīvākais ar 37 punktiem un 11 atlēkušajām bumbām bija komandas līderis Kavai Lenards, 15 punkti Tonijam Pārkeram, 12 iemeta Denijs Grīns, 11 punkti Lamarkusa Oldridža kontā, bet ar desmit punktiem atzīmējās Po Gasols.
Lenardam šis ir izslēgšanas turnīra spēļu rezultativitātes rekords. Iepriekšējo reizi, kāds no “Spurs” basketbolistiem izslēgšanas turnīra mačā iekrāja vismaz 35 punktus un desmit atlēkušās bumbas 2008.gadā, kad to iespēja Sanantonio kluba leģenda Tims Dankans.
Pretiniekiem 24 punkti un astoņas rezultatīvas piespēles Maikam Konlijam, 18+10 Zekam Rendolfam, bet pa 12 punktiem iemeta Po Gasola brālis Marks un Vinss Kārters.

“Spurs” laukumā saimniekoja jau no pirmajām spēles minūtēm, pirmo ceturtdaļu uzvarot ar 29:16, bet spēles otrajā nogrieznī sasniedzot jau 26 punktu pārsvaru (56:30). Tiesa, trešajā ceturtdaļā “Grizzlies” sāka deldēt mājinieku pārsvaru līdz ceturtā ceturkšņa sākumā komandas šķīra vairs tikai četri punkti (75:71). Pēc tam sekoja “Spurs” izrāviens 15:4, kas palīdzēja nosargāt pārsvaru un izcīnīt uzvaru. Spēles pēdējā minūtē Bertāns gatavojās doties laukumā, taču lēmums tika mainīts.

Zīmīgi, ka pašreizējā NBA izslēgšanas turnīra formātā “Spurs” galvenais treneris Gregs Popovičs pirmajā kārtā ticis pie 65 uzvarām, kas ir rekords. Popovičs par vienu uzvaru apsteidz Filu Džeksonu, kurš šobrīd pilda Kristapa Porziņģa pārstāvētās Ņujorkas “Knicks” kluba prezidenta pienākumus.

Sērijas pirmajā spēlē Bertāns guva četrus punktus, bet “Spurs” uzvarēja ar 111:82.
Ceturtdien un sestdien abas vienības spēlēs Memfisā.