AP/Scanpix

”Spurs” sagrauj NBA čempioni ”Cavaliers” , piedalās arī Bertāns 0

Latvijas basketbolista Dāvja Bertāna pārstāvētā Sanantonio “Spurs” komanda pirmdien savā laukumā ar 103:74 (28:18, 36:22, 17:18, 22:16) sagrāva NBA pašreizējo čempioni Klīvlendas “Cavaliers”, turpinot cīņu par pirmo vietu regulārajā čempionātā.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību
7 produkti, kas visiem šķiet veselīgi, taču patiesībā tādi nav 16
“Pasažieriem bez sejas maskas var tikt atteikta iekāpšana transportlīdzeklī!” Paziņojums autobusa salonā samulsina braucēju 55

Bertāns, kurš pirmdien pirms spēles atgriezās atpakaļ “Spurs” rindās no NBA Attīstības līgas kluba Ostinas “Spurs”, kur bija nosūtīts uz vienu maču spēļu prakses iegūšanai, izcēlās ar trīs gūtiem punktiem.
Latvietis nospēlēja desmit minūtes un 54 sekundes, trāpot vienu no diviem tālmetieniem, bet aizmetot garām vienīgo divpunktu metienu. Viņš arī izcīnīja divas atlēkušās bumbas, izdarīja vienu rezultatīvu piespēli un pieļāva vienu kļūdu. Bertāns laukumā devās pēdējās ceturtdaļas otrajā minūtē, kad “Spurs” atradās vadībā ar 86:58, laukumā sūtot rezervistus.

Bertānam šis bija pirmais mačs pret NBA čempioniem, jo abu vienību šīs sezonas pirmajā duelī Klīvlendā viņš palika uz rezervistu soliņa.

Sanantonio komanda izcīnīja piekto panākumu pēc kārtas. Kavai Lenards uzvarētāju rindās izcēlās ar 25 gūtiem punktiem, bet Lemarkuss Oldridžs un Po Gasols sameta pa 14 punktiem katrs. Tikmēr “Cavaliers” rindās rezultatīvākais ar 17 punktiem bija Lebrons Džeimss, taču viņš trešās ceturtdaļas izskaņā saņēma sitienu ar elkoni pa kaklu un laukumā vairs neatgriezās.
NBA pašreizējie čempioni cieta otro zaudējumu pēc kārtas un trešo pēdējos četros mačos.

“Spurs” pirmās ceturtdaļas otrajā pusē pretiniekiem ļāva gūt tikai sešus punktus, kamēr paši sameta 14, iekrājot desmit punktu handikapu, savukārt pēc puslaika laukuma saimnieki jau bija vadībā ar 64:40, pēc atpūtas pārsvaru vēl vairāk palielinot, beigās svinot ļoti pārliecinošu uzvaru. Zīmīgi, ka tieši Bertāns ar tālmetienu mājiniekiem palīdzēja pārvarēt 100 gūto punktu robežu.

“Spurs” ar 57 uzvarām 73 mačos joprojām ir otrajā vietā visā līgā un Rietumu konferencē, kamēr pirmo vietu ar 59 panākumiem 73 spēlēs ieņem Goldensteitas “Warriors”. Abas komandas savā starpā tiksies jau trešdien Sanantonio laukumā.