Foto – AP/LETA

“Spurs” zaudē arī ceturtajā mačā, Bertānam sezona noslēgusies 0

Latvijas basketbolista Dāvja Bertāna pārstāvētā Sanantonio “Spurs” komanda pirmdien Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) Rietumu konferences finālsērijas ceturtajā spēlē mājās ar 115:129 (19:31, 32:34, 27:31, 37:33) zaudēja Goldensteitas “Warriors” komandai, kura līdz ar to trešo gadu pēc kārtas iekļuva NBA finālā.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12

Sērijā līdz vienas komandas četrām uzvarām “Warriors” bija pārliecinoši pārāki ar 4-0, turpinot uzvaru gājienu šī gada izslēgšanas spēlēs, kurās vēl ne reizi nav zaudējusi, izcīnot 12 uzvaras, kas nevienai citai NBA komandai līdz šim nav izdevies.

Bertāns aizvadītajā mačā spēlēja vien trīs minūtes pašā mača izskaņā, gūstot divus punktus no groza apakšas. Viņš arī izcīnīja vienu atlēkušo bumbu un nopelnīja vienu piezīmi.

“Spurs” trešo spēli pēc kārtas aizvadīja bez sava traumu guvušā līdera Kavai Lenarda. Tāpat šajā sērijā komandai nevarēja palīdzēt pieredzējušais Tonijs Pārkers.

Mājinieku rindās rezultatīvākais ar 20 punktiem bija Kails Andersons, kurš spēlē iesaistījās no rezervistu soliņa, bet pieredzējušais argentīnietis Manu Džinobili, kurš laukumā devās starta pieciniekā, iemeta 15 punktus. Tikmēr Petijs Milzs un Po Gasols guva pa 14 punktiem, spānim izcīnot arī deviņas atlēkušās bumbas.

Savukārt “Warriors” rindās neapturams bija komandas līderis Stefans Karijs, kurš guva 36 punktus, bet otrs šī kluba spīdeklis Kevins Durants izcēlās ar 29 punktiem un 12 atklēkušajām bumbām zem groziem.

“Warriors” gandrīz visu spēles gaitu bija vadībā, pirmajās astoņās minūtēs panākot 21:7 savā labā, pēc ceturtdaļas iekrājot 12 punktu pārsvaru (31:19), bet pēc puslaika esot priekšā ar 65:51.

Turpinājumā “Spurs” centās atspēlēties, starpību nedaudz samazinot, taču “Warriors” pēdējā ceturtdaļā atkal sasniedza 20 punktu pārsvaru, beigās svinot drošu uzvaru.

Goldensteitas klubs NBA finālā spēlēs trešo gadu pēc kārtas, jo 2015.gadā kļuva par līgas čempioni, bet pērn izšķirošajā izslēgšanas spēļu stadijā dramatiskā duelī ar 3-4 atzina Klīvlendas “Cavaliers” pārākumu.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka šīs sērijas otrajā spēlē Bertāns pamanījās iemest 13 punktus, kas izslēgšanas turnīrā ir viņa karjeras rekords. Tiesa, latvietis spēlēja, kad mača liktenis jau bija izšķirts.

Šīs sērijas uzvarētāja NBA finālā tiksies ar pašreizējo čempioni Klīvlendas “Cavaliers” vai Bostonas “Celtics”. Pēc divām spēlēm Austrumu konferences finālā rezultāts ir 2-1 par labu Klīvlendas vienībai.

Regulārajā turnīrā Grega Popoviča trenētā “Spurs” komanda ieņēma otro vietu Rietumu konferences un arī visas līgas kopvērtējumā, atpaliekot tikai no “Warriors” vienības.

Bertāns savā NBA debijas sezonā regulārajā čempionātā gāja laukumā 67 spēlēs, kurās vidēji nospēlēja 12,1 minūti, iemeta 4,5 punktus un izcīnīja 1,5 atlēkušās bumbas. Viņš četros mačos iemeta vismaz 15 punktus, bet rezultatīvākā cīņa latvietim bija 7.janvārī, kad pret Šarlotes “Hornets” tika gūts 21 punkts.

Bertāns kļuvis tikai par otro Latvijas basketbolistu pēc Andra Biedriņa, kurš piedalījies NBA izslēgšanas spēlēs. Biedriņš savulaik “play-off” mačos pārstāvēja Goldensteitas “Warrors” vienību, ar kuru 2007. un 2013.gadā sasniedza otro kārtu, līdz ar to Bertāns ir pirmais latvietis, kurš spēlējis konferences finālā.