×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.3°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
19. septembris, 2017
Drukāt

Īrijai jāpamet Eiropas Savienība? “Sputnik” gaida “Irexit” (13)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Īrijai jāseko Lielbritānijas “Brexit” piemēram un jāpamet Eiropas Savienība (ES) – paziņojis īru ekonomists Roberts Kinsella, un tam, kā apgalvo Krievijas ziņu vietne “Sputnik”, piekrīt “virkne īru politiķu, kuri uzskata, ka pienācis laiks rīkoties”. “Pilnīgi skaidrs, ka to vērtību, kas atradās ES pamatā, vairs nav. Šajā jaunajā situācijā Īrijai jāapsver, vai palikt ES, kur tā kļūs par mazu, atkarīgu, perifēru nāciju, kuras intereses neviens neaizstāv un ar kuru neviens nerēķinās,” Kinsella stāstījis intervijā “Sputnik” radiostacijai.

Ja Lielbritānijas aizies, bet Īrija paliks, Brisele sākšot aizvien neatlaidīgāk ierobežot Īrijas ekonomisko brīvību un nodokļu politiku; valsts tikšot novājināta. Turpretī aiziešana no ES jeb “Irexit”, sekojot Lielbritānijas “Brexit”, būšot “ieguldījums pozitīvajā nākotnē”. Kinsellas viedokli atbalstot arī partijas “Identity Ireland” dibinātājs Pīters O’Lahlins: “ES šobrīd atrodas izmisīgā stāvoklī. Lielbritānija aiziet; Polija un Ungārija strīdas ar Eiropas Komisiju (EK) migrācijas dēļ; eiroskepticisms aug. Lielā mērā tas signalizē par ES sabrukšanas sākumu. (..) Domāju, labāk atrasties ārpus degošas mājas, nevis tās iekšpusē.”

O’Lahlins stāsta “Sputnik”, ka ES šobrīd cenšoties ar dažādu tirdznieciska rakstura soda mēru palīdzību nostādīt Lielbritāniju bezizejas stāvoklī un “izdarīt tā, lai tai nekas neizdotos”. Tādā kārtā Brisele vēloties, lai arī citas dalībvalstis, redzot, kā represē Lielbritāniju, zaudētu vēlmi atkārtot ko līdzīgu.

Vēl apņēmīgāk “Sputnik” izsakās partijas “People of Ireland” izveidotājs Džeimss Kīns. Viņaprāt, šis ir brīdis, kad Īrijai nepieciešams aizstāvēt savu neatkarību, tas ir, izstāties, jo ES tāpat valstij neesot nesusi nekādu labumu, tikai milzu nodokļus. “Un cilvēki sāk to apzināties,” piebilst Kīns.

EKRĀNUZŅĒMUMS NO RIANOVOSTI .RU

Izcelsme un izplatība

“Sputnik” krievu valodas versijā ziņa “Analītiķis: Īrijai pienācis laiks sekot Britānijai un iziet no ES” sekoja drīz pēc tam, kad šāda vēsts parādījās vietnes angliskajā variantā. To pārpublicēja arī Krievijas ziņu aģentūras “RIA Novosti” Ukrainas nodaļa. Kopumā krievvalodīgo mediju vidū tā lielu izplatību neguva, jo šķiet vairāk adresēta Eiropas publikai un tām postpadomju valstīm, kas tēmē uz iekļūšanu ES nākotnē. Kā iedvesma publikācijai acīmredzot kalpojis pieminētā profesora Kinsellas viedokļraksts “Kāpēc Īrijai nopietni jāapdomā “Irexit”” (“Why Ireland should seriously consider Irexit”) avīzes “The Irish Times” viedokļu sadaļā. Raksts ieturēts gan citādā noskaņā, nekā interpretē “Sputnik”, un bez tā pievienotajiem “politiķu” viedokļiem.

ATMASKOJUMS

Krievijas valdības kontrolētā un finansētā medija ziņa pilnībā atbilst vienam no Kremļa propagandas tematiskajiem novirzieniem, kas labi pazīstams arī Latvijas informācijas telpā. Proti, ka ES (citos variantos arī NATO) tūlīt, tūlīt izjuks, ka daudzas dalībvalstis sapņo par izstāšanos, ka “patiesa” neatkarība iespējama, tikai izstājoties no ES, un tie ir īsti “patrioti”, kas ko tādu aģitē. Konkrētajā gadījumā par Īrijas pilsoņu un politiķu viedokļa paudēju klasiski izvēlēti divi absolūti marginālu partiju pārstāvji.

Šīs partijas turklāt savā zemē pieskaitītas pie radikālām, pat rasistiskām un ksenofobiskām, un, protams, eiroskeptiskām. Džeimsa Kīna “Irish Peoples Party”, ko “Sputnik” kļūdaini nosaucis par “People of Ireland”, ne tikai nav pārstāvēta Īrijas parlamentā vai kādā pašvaldības struktūrā, tās nosaukuma nav ne 2017. gada jūlijā apstiprinātajā Īrijā reģistrēto partiju sarakstā, ne arī starp pazīstamākajām nereģistrētajām kustībām. Arī Kīna vārds vairumam īru nez vai ko izteiks.

Savukārt Pītera O’Lahlina “Identity Ireland” reģistrēto partiju sarakstā ir pēdējā, 19. vietā. Tā ir pret imigrantiem izteikti naidīgi noskaņota partija, kas uzstājas par stingras robežkontroles ieviešanu un kam arī nav bijis panākumu ne pašvaldību, ne parlamenta, ne Eiroparlamenta vēlēšanās.

O’Lahlins 2016. gadā gan piedalījās Īrijas parlamenta vēlēšanās kā neatkarīgais kandidāts, taču savā apgabalā palika pēdējais ar 0,36% jeb 183 balsīm. Uz šo margināļu fona vienīgā Īrijā pazīstamā personība “Sputnik” ziņā ir ekonomists, profesors Kinsella. Tomēr arī viņa viedoklis “The Irish Times” ir tikai ekonomista pārdomas, normāls akadēmisks mudinājums uz diskusiju, nevis tālāko norišu prognoze vai plāns. Un tajā nav runas par “postu”, kādu Īrijai nodara ES, bet tikai par to, vai valstij nebūtu ekonomiski izdevīgāk turēties kopā ar britiem, kad tie atstās ES. Kā Kinsellas raksta sakarā atzīmējis britu “The Guardian”, “Irexit” izredzes ir pilnīgi nereālas, jo 90% Īrijas balsstiesīgo vēlētāju ir par tālāko valsts palikšanu ES.

Paldies! Jūsu jautājums/ziņojums ir saņemts.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Nu ka jau sorosa propaganda.Raxts prieks ltv un oartijas ticetajiem.Es daudz celoju pa Eiropu un daudz draugu Irija un Uk.Un sis raxts ir meligs nu ka jau visa vashingtonas propaganda.soeciali prieks daziem latviesiem. Cilveki ir neapmierinati ar Eu un tadu ir vairakums.Brexit ir ka pieradijums.Sputnikam ir taisniba toc info teroristi censhas to deskreditet.Nesanax.Mulki ka jau mulki jums tices bet gudriem cilvekiem jums nesanax sachakaret smadzenes.

 2. Vieniga propaganda ir baltijas mediji kuri pastavigi melo un dezinforme.Sim raxtam var noticet ltv skatitaji bet gudri cilveki loti labi zin ka sputnikam ir taisniba.Cilveki negrib kalpot jusu saimniekiem un grib neatkaribu un brivibu.

 3. Krievu kolonijām jāpamet Krievu impērija.

 4. Mēs visi mīlam Eiropas savienību un imigrantus.

 5. Kāda nozīme tam, ko raksta Kremļa sargsuņi? Īrijā taču dzīvo daudz latviešu un varētu no viņiem noskaidrot patiesu situāciju. Kā jau visās valstīs, Īrijā ir gan tādi, kas atbalsta ES, gan tādi, kas gribētu no tās tikt vaļā. Jautājums ir par to, cik ir vienu un cik ir otro. Kā arī par viņu argumentiem.

 6. Ja to muld kremlinu propagandas sputnjiks, tad, dabiski, ka taa nav jaadara.

  • Kaut vai miršu musulmaņu uzlidojumā no sērijas, bet vismaz darisu pretji kā sputnjiks uzrakstija, vaine 😉
   Tā nav veselīga brīva reakcija uz apstākļiem, bet bērnišķīga, iedoktrinēta. Kas ari saprotams. no boļševiku traumas moraalaas.
   Bet tu zini, ka tagad tieši sarkanie veido E.S.?

  • Tiesi otradi.ja asv teroristu kalpi kautko saka tad 10% ta nav taisniba un ta tas nav.Nu ltv1 skatitaji neskaitas.

  • Vieniga propaganda ir baltijas mediji kuri pastavigi melo un dezinforme.Sim raxtam var noticet ltv skatitaji bet gudri cilveki loti labi zin ka sputnikam ir taisniba.Cilveki negrib kalpot jusu saimniekiem un grib neatkaribu un brivibu

 7. Tikai likumsakarigi.
  Rietumvalstu presee lasiju viedoklju apskatu un prognozes par to jau menesiem atpakalj. uzskats patiess, bet jau manaa info lokaa bij vasaras saakumaa-viduu. Tagad aktuali ir par megjinajumiem noraut Brexit un metodeem, kaa e.s. un globalisti tur daraas.
  Uzparikte turas tikai uz varu un propagandu. Kurs vinju grib..

 8. Beidziet blēņu stāstus pārstāstīt! Kas notiek Spānijā, kāda būs reakcija, ja Katalonijā nobalsos par neatkarību?

 9. Bet šis jau nav Sputnik portāls, bet RIA Novosti. Sputnikam ir cita aderese, šai ir ria.com.ua

  • Tak skaidri uzrakstīts Atbildēt

   “Analītiķis: Īrijai pienācis laiks sekot Britānijai un iziet no ES” sekoja drīz pēc tam, kad šāda vēsts parādījās vietnes angliskajā variantā. To pārpublicēja arī Krievijas ziņu aģentūras “RIA Novosti” Ukrainas nodaļa. Kopumā krievvalodīgo mediju vidū

Draugiem Facebook Twitter Google+