×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
8. marts, 2012
Drukāt

Šrēders metas aizstāvēt Putinu

sreders

Bijušais Vācijas kanclers Gerhards Šrēders meties aizstāvēt Krievijas prezidenta vēlēšanās uzvarējušo Vladimiru Putinu, kurš tiek apsūdzēts vēlēšanu rezultātu viltošanā, atkārtoti paziņojot, ka viņa ilggadējais “draugs” esot “caurum caur demokrāts”.

“Domāju, ka viņš nopietni cenšas vadīt savu valsti uz patiesu demokrātiju,” intervijā Vācijas sabiedriskajam radio “Deutschlandfunk” sacīja Šrēders. “Neviens par viņu labāk nezina, ka vēl ir daudz darāmā.” “Man nav personīgas informācijas par šīm vēlēšanām,” atzina Šrēders. “Taču, kad redzu vienu vai divus profesionālus vēlēšanu novērotājus no Vācijas par tām runājam, neesmu pārliecināts, vai viņu aizspriedumi nav lielāki par viņu spriedumiem.”

“Tāpēc pamatoti nevēlos piedalīties šajās diskusijās,” piebilda bijušais kanclers. “Taču domāju, ir vērā ņemami, ka ievēlētais prezidents skaidri pateicis, ka jebkuras apsūdzības, kuras var pamatot, tiks izmeklētas.”

Pēc kanclera amata atstāšanas 2005. gadā Šrēders kļuva par Vācijas un Krievijas kopuzņēmuma “Nord Stream” valdes priekšsēdētāju. “Nord Stream” pārvalda gāzesvadu, ka pa Baltijas jūras gultni savieno Krieviju un Vāciju, un tā lielākais akcionārs ir Krievijas valdības kontrolētais enerģētikas gigants “Gazprom”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+