×
Mobilā versija
+5.9°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
20. jūlijs, 2016
Drukāt

ST atteikusi ierosināt lietu saistībā ar privātajiem bērnudārziem (1)

Ilustratīvs attēls. Foto-FotoliaIlustratīvs attēls. Foto-Fotolia

satversmes tiesa (ST) atteikusi ierosināt lietu vecākiem, kuriem pēc valsts līdzfinansējuma pārtraukšanas krietni pieauguši rēķini par privātajiem bērnudārziem, trešdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas Sešos”.

Lieta netiks ierosināta, jo pieteikumā trūcis juridiskā pamatojuma. Kā Satversmei neatbilstošs pieteikumā norādīts valdības noteikumu viens punkts, kuram neesot saistības ar izmaksu pieaugumu.

“Problēma ir tāda, ka izmaksas ir pieaugušas, bet nekur pieteikumā tā īsti nebija pamatojums, ka tieši tas noteiktais Ministru kabineta noteikumu punkts izraisa šo izmaksu pieaugumu un tālāk arī izraisa pamattiesību aizskārumu,” skaidroja tiesas pārstāve Līna Kovalevska.

Atteikums ierosināt lietu šokējis gan pieteicēju Inesi, gan pusotru tūkstoti vecāku, kas ar saviem parakstiem pauda atbalstu pieteikumam. Tomēr Inese apņēmusies nepadoties un joprojām uzskata, ka vienlīdzība no valsts un pašvaldību puses nav ievērota.

Inese ST apstrīdēja valdības noteikumus, saskaņā ar kuriem pašvaldība rēķina, cik tai izmaksā bērnudārzs. Tieši ar šo noteikumu palīdzību valsts nesekmīgi mēģināja piespiest vietvaras segt privātā dārziņa izmaksas. Inese uzskata, ka atteikumu pārsūdzēt nevar, taču ir apņēmusies nepadoties.

“Es negrasos mest plinti krūmos un teikt, ka mums jānolaiž rokas un tā arī jāpaliek. Tā iekšējā pārliecība gan man, gan vairumam to vecāku, kas atbalstīja pieteikumu, ka tā taisnība un vienlīdzība no valsts un pašvaldību puses nav ievērota,” norādīja Inese.

Līdzīgi kā Inese, padoties nav gatava arī biedrība “Vecāki par izglītību”, kas mudina vecākus, kuriem pašvaldības dārziņā vietu nav, sekot tiesībsarga Jura Jansona aicinājumam.

“Mēs aicinām vecākus, kuri ir saņēmuši lielos rēķinus, vērsties savā pašvaldībā ar lūgumu apmaksāt rēķinu, jo likums saka – pirmsskolas izglītība mums ir bez maksas,” komentēja biedrības pārstāve Silvija Titova-Meija.

Ja pašvaldība rēķinu neapmaksā, vecāki tiek mudināti doties uz Administratīvo tiesu. Turklāt biedrība pamanījusi vēl vienu sakarību – jo pašvaldības līdzfinansējums privātajam dārziņam ir mazāks, jo biežāk šīs pašvaldības dārziņā tiek vāktas tā dēvētās fondu naudas.

“Mēs lūgtu pašvaldības bērnudārzu vecākus neatsaukties aicinājumam vākt fonda naudas, pirkt rakstāmlietas, kas neattiecas uz bērnu individuāli, bet prasīt to visu savai pašvaldībai,” mudināja Titova-Meija.

Biedrība jau augustā sāks informatīvo kampaņu “Nemaksā fonda naudu, prasi savai pašvaldībai!”. Tā cer, ka kampaņa būs tikpat veiksmīga kā pirms pāris gadiem īstenotā par mācību līdzekļu iegādi skolās.

Kā ziņots, jūlija sākumā vecāki, kuriem bērni jāsūta privātajos bērnudārzos, jo pašvaldību iestādēs trūkst vietu, sāka saņemt pirmos rēķinus pēc valsts līdzfinansējuma pārtraukšanas. Kā norāda vecāki, izmaksas tagad būtiski palielinājušās.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. ST legalizē iedzīvotāju aplaupīšanu, “neredzot”, ka pārkāpta “viena taisnība visiem”…

Draugiem Facebook Twitter Google+