×
Mobilā versija
Brīdinājums +11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
5. decembris, 2013
Drukāt

ST ierosina lietu par Pāvilostas novada plānojuma atbilstību Satversmei

kapas

Ilustratīvs foto

Satversmes tiesa (ST) 3.decembrī ierosinājusi lietu par Pāvilostas novada teritorijas plānojuma atbilstību Satversmei, informēja ST priekšsēdētāja palīdze Līna Kovalevska.

Satversmes tiesas 2.kolēģija ierosināja lietu “Par Pāvilostas novada domes 2013.gada 30.maija saistošo noteikumu Nr.3 “Par Pāvilostas novada teritorijas plānojumu 2012.-2024.gadam Teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumi un Grafiskā daļa”, ciktāl tie attiecas uz dabas liegumam “Pāvilostas pelēkā kāpa” piegulošo Zaļkalna mežu un dabas liegumam “Ziemupe” piegulošo Akmeņraga meža daļu, atbilstību Latvijas Republikas Satversmes 115.pantam”.

Apstrīdētā norma nosaka, ka apstrīdētās teritorijas plānojuma daļas atļauj apbūvi minētajās teritorijās. Tikmēr Satversmes 115.pants paredz, ka valsts aizsargā ikviena tiesības dzīvot labvēlīgā vidē, sniedzot ziņas par vides stāvokli un rūpējoties par tās saglabāšanu un uzlabošanu.

Lieta ierosināta pēc biedrības “Zemes draugi” pieteikuma. Biedrība norāda, ka, izstrādājot un pieņemot apstrīdētos saistošos noteikumus, novada dome esot pieļāvusi procesuālos pārkāpumus. Biedrība esot sniegusi savus priekšlikumus par teritorijas plānojumu, taču tie neesot izskatīti pēc būtības, bet formāli, un noraidīti bez pamatojuma.

Biedrība arīdzan norāda, ka neesot ņemti vērā valsts institūciju un vides organizāciju sniegtie atzinumi un ieteikumi, neesot ievēroti teritorijas plānošanas principi.

Tāpat, nosakot Zaļkalnu meža un Akmeņraga meža teritorijām tādus teritorijas atļautās izmantošanas veidus, kas saistīti ar apbūvi, tiekot aizskartas tiesības uz ilgtspējīgu attīstību un veselīgu, tīru un dabisku vidi.

ST ir uzaicinājusi Pāvilostas novada domi līdz 2014.gada 3.februārim iesniegt ST atbildes rakstu ar lietas faktisko apstākļu izklāstu un juridisko pamatojumu.

Lietas sagatavošanas termiņš ir 2014.gada 3.maijs. Par lietas izskatīšanas procesu un datumu tiesa lemj pēc lietas sagatavošanas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+