×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
8. janvāris, 2015
Drukāt

ST ierosināta lieta par pienākumu svētku un sēru dienās izkārt karogu (4)

Foto: LETAFoto: LETA

Satversmes tiesā (ST) ierosināta lieta par pienākumu svētku un sēru dienās izkārt karogu, aģentūrai BNS pavēstīja ST pārstāve Līna Kovalevska.

Viņa paskaidroja, ka lieta ierosināta pēc Solvitas Olsenas konstitucionālās sūdzības. Sūdzības iesniedzēja norāda, ka viņai piemērota administratīvā atbildība par karoga neizkāršanu likumā noteiktajā dienā.

Sūdzības iesniedzēja uzskata, ka apstrīdētās normas pārkāpj viņas tiesības uz vārda brīvību. Vārda brīvībā ietilpstot ne vien verbāli izteiksmes veidi, bet arī tādi personas izteiksmes veidi, kas nodod informāciju neverbāli.

Valsts karogu privātpersona lietojot tad, kad tai ir vēlme paust savus uzskatus par valsts notikumiem. Karoga lietošana kā obligāts pienākums nenodrošinot personas tiesības izvēlēties vai paust savus uzskatus, kā to darīt un kad to darīt, skaidrojusi iesniedzēja.

Satversmes tiesa ir uzaicinājusi Saeimu līdz 2015. gada 7. martam iesniegt Satversmes tiesai atbildes rakstu ar lietas faktisko apstākļu izklāstu un juridisko pamatojumu.

Lietas sagatavošanas termiņš ir 2015. gada 7. jūnijs. Par lietas izskatīšanas procesu un datumu tiesa lemj pēc lietas sagatavošanas.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Var manīt ka ar patriotismu mūsu valstī ir slikti. Ja jāsāk meklēt likumu aizstāvība savam lumpeņa garam, tad tādus vispār nevar saukt par latviešiem un kā rāda intervijas ar tādiem pašiem brāļim ārzemēs, tad labi vien ir ka tādi aizbrauc no Latvijas. Ja savu slinkumu un gara atpalīdzību lāpa ar pārprastu demokrātiju tad varm sagaidīt izcilus patriotisma piemērus no tādām ģimenēm

  2. Piespiests patriotisms ar visiem saviem sodiem nav vairs nekads patriotisms bet groteska patriotisma parodija, kas neveicina cienu bet tiesi pretejo. Var aicinat bet ne piespiest.

  3. ja mes dzivojam demokratiska valsti,tad par karoga neizliksanu nevajadzetu sodit!ta ir pilsona briva izvele!ka var ar likumu piespiest to darit!kur te ir demokratija?ta vien liekas tikai tapec lai pasvaldibas policijai butu ienakumi!

  4. varbut beigsies šajā valstī obligātais patriotisms noteikts ar likumu. sociālisms sen beidzies, bet vienalga kārtiba kā krievu laikos.

Draugiem Facebook Twitter Google+