Mobilā versija
Brīdinājums -1.1°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Svētdiena, 26. februāris, 2017
10. aprīlis, 2015
Drukāt

ST: Krimināllikuma normas par mantas konfiskāciju atbilst Satversmei

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Satversmes tiesa (ST) nolēmusi, ka Krimināllikuma normas par mantas konfiskāciju atbilst Satversmei, aģentūru BNS informēja ST priekšsēdētāja palīdze Līna Kovalevska.

ST pieņēmusi lēmumu “Par Krimināllikuma 36. panta otrās daļas 1. punkta, 42. panta un 177. panta trešās daļas vārdu “konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas” atbilstību Latvijas Republikas Satversmes 105. panta otrajam un trešajam teikumam”.

Kovalevska norādīja, ka lieta ierosināta pēc Tatjanas Karginas konstitucionālās sūdzības. Viņai esot piemērots apstrīdētajās normās noteiktais papildsods, proti, mantas konfiskācija. Sūdzības iesniedzēja uzskata, ka apstrīdētās normas nesamērīgi ierobežojot viņas pamattiesības. Apstrīdēto normu mērķis esot sabiedrības drošības aizsardzība, taisnīguma atjaunošana un vainīgās personas sodīšana. Tomēr šos mērķus Karginas skatījumā esot iespējams sasniegt ar citiem, personas tiesības mazāk ierobežojošiem līdzekļiem, un neesot pieņemams tas, ka mantas konfiskācija tiek vērsta uz likumīgi iegūto īpašumu, kas netiekot izmantots noziedzīgu darbību izdarīšanai, nedz arī apdraud sabiedrības drošību.

“ST norādīja, ka likums paredz dažādus mantas konfiskācijas veidus, piemēram, noziedzīgi iegūtās mantas konfiskācija. Izskatāmās lietas ietvaros ST vērtēja mantas konfiskāciju kā Krimināllikumā paredzēto soda veidu un vienotu tiesību institūtu,” skaidroja Kovalevska.

Spriedums ir galīgs un nepārsūdzams, un tas ir stājies spēkā.

Pievienot komentāru

Krievijas militārās mācības "Zapad" rada satraukumu Latvijā (19)Latvijas Aizsardzības ministrija (AM) seko līdzi šoruden paredzētajām Krievijas bruņoto spēku mācībām “Zapad-2017”, taču šobrīd netiek atklāts, kā šo mācību laikā reaģēs NBS.
Polijā traģiskā avārijā iekļuvusi kravas automašīna no Latvijas (2)Kravas automašīna no Latvijas Polijā iekļuvusi avārijā, kurā gājuši bojā trīs cilvēki, vēsta Polijas mediji. Avārija notikusi pie Dibku ciemata.
Draugiem Facebook Twitter Google+