Mobilā versija
Brīdinājums +0.7°C
Gunārs, Vladimirs, Gunis
Ceturtdiena, 8. decembris, 2016
13. marts, 2015
Drukāt

ST neierosina lietu par ierobežojumiem jaunu aptieku atvēršanai

Foto: LETAFoto: LETA

Plāksne pie Satversmes tiesas.

Satversmes tiesa (ST) atteikusies ierosināt lietu par vairāku farmaceitu apstrīdētajām normām, kuras ierobežo jaunu aptieku atvēršanu, pamatojoties uz iedzīvotāju skaitu un tuvāko aptieku atrašanās vietu, pavēstīja ST pārstāve Līna Kovalevska.

Viņa informēja, ka ST kolēģija, izskatot pieteikumu par ministru kabineta noteikumu “Aptieku un aptieku filiāļu izvietojuma kritēriji” punktu atbilstību Satversmei, atteikusies ierosināt lietu, jo pieteikums neatbilst Satversmes tiesas likuma panta, kas nosaka, ka ir jānorāda juridiskais pamatojums, proti, jāpamato apstrīdēto normu neatbilstība augstāka juridiska spēka tiesību normai, prasībām.

“Likuma prasība par juridisko pamatojumu nozīmē, ka pieteikuma iesniedzējiem ir pienākums sniegt juridiskus argumentus, vai konkrētā situācija ietilpst attiecīgo pamattiesību tvērumā, vai apstrīdētajā normā ir ietverts tiesību ierobežojums, vai šis ierobežojums ir noteikts ar likumu, vai ierobežojumam ir leģitīms mērķis un vai tas ir samērīgs ar leģitīmo mērķi,” skaidroja Kovalevska.

Vienlaikus viņa piebilda, ka pieteikumu var iesniegt no jauna, ja tajā tiks sniegti juridiskie argumenti, kā tas noteikts Satversmes tiesas likumā. “Ir bijuši gadījui, kad ST ar pirmo reizi lietu neierosina, bet pēc atkārtota iesnieguma tā tiek ierosināta,” teica Kovalevska.

Jau vēstīts, ka Satversmes tiesā ir iesniegta sūdzība ar lūgumu atcelt Ministru kabineta noteikumu “Aptieku un aptieku filiāļu izvietojuma kritēriji” punktus, kas nosaka aptieku ģeogrāfiskā izvietojuma kritērijus atkarībā no iedzīvotāju skaita un tuvākās jau esošās aptiekas atrašanās vietas.

Pievienot komentāru

Tomātaudzētāji "Mežvidi" pārstrādās ogas un kaņepes (4)SIA "Latgales dārzeņu loģistika" plāno paplašināt siltumnīcas un attīstīt ogu un pat kaņepju pārstrādi
Gatis Strads. Mežā neatkarīgāks nekā teātrīSkatoties uz kokiem, redz ainavu, nevis eiro
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Kā valsts atbalstīs ģimenes 2017. gadā?Infografiks: 2017.gada valsts budžetā jauniekļautie demogrāfijas pasākumi INFOGRAFIKA ARĪ PIEVIENOTĀ FAILĀ
Draugiem Facebook Twitter Google+