×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
31. janvāris, 2015
Drukāt

ST pērn ierosinājusi par 41% vairāk lietu nekā 2013.gadā

Foto-LETAFoto-LETA

Satversmes tiesas sēžu zāle.

Pagājušajā gadā Satversmes tiesa (ST) ierosinājusi 36 lietas, kas ir par 41% vairāk nekā 2013.gadā, kad tiesā tika ierosināta 21 lieta.

Kā norādīts ST pārskatā par pagājušo gadu, ST pērn saņemti 369 iesniegumi, no kuriem 123 atzīti par acīmredzami nepiekritīgiem, bet 246 reģistrēti kā pieteikumi un nodoti izskatīšanai ST kolēģijās. Tāpat Satversmes tiesa ierosinājusi 36 lietas, no kurām 31 lieta ierosināta uz konstitucionālās sūdzības pamata, četras lietas ierosinātas pēc vispārējās jurisdikcijas vai administratīvās tiesas pieteikumiem un viena lieta ierosināta pēc tiesībsarga pieteikuma.

Pieteikumos ticis lūgts vērtēt dažādus tiesību jautājumus, tostarp tādus, kas saistīti ar komercdarbības atbalsta kontroli, elektroenerģijas ražošanu un cenu noteikšanu, mantas konfiskāciju, kā arī dabas resursu un subsidētās elektroenerģijas nodokļiem.

Pērn ST izskatīja 17 lietas. Tiesvedība izbeigta vienā lietā, savukārt 16 lietās pieņemti spriedumi. ST astoņās lietās taisījusi spriedumus par tiesību normas atbilstību Satversmei un astoņās lietās pretēji – par tiesību normas neatbilstību Satversmei. Vēl pagājušajā gadā ST ticis pasludināts jau 250.spriedums.

Tāpat ST pērn izskatījusi vairākus būtiskus konstitucionālo tiesību jautājumus, piemēram, jautājumus, kas saistīti ar teritorijas plānošanu, dzīvojamo telpu īres noteikumiem, pulcēšanās brīvības ierobežojumiem, civilprocesa un kriminālprocesa noteikumiem. Vienā lietā ST vēl turpināja vērtēt tāda regulējuma atbilstību Satversmei, kas saistīts ar savulaik ieviestajiem ekonomiskās krīzes pārvarēšanas pasākumiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+