×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
8. oktobris, 2015
Drukāt

Egils Līcītis: Latvijas iekšlietu ministra maigā vara (18)

Foto - LETAFoto - LETA

Iekšlietu ministra amats nepaģēr tramdīt cilvēkus ar solījumiem par paradīzi kā vietu, kuru derētu reiz apciemot un ēst pie visiem galdiem. Tā ir premjera vadlīnija – kā viņš ar rīta gaismu atver acis, tā par pirmo pienākumu uztver iekšā stūķēšanu vēlētājiem, sak, manas partijas vadībā jūs sasniegsiet Ēdenes dārzus, kur mūžīgi ir augļi un paēna un cienā ar putna pienu.

No iekšlietu ministra sagaidām, ka varam uztaustīt cietu pamatu zem kājām un drošības sajūtu, ka kādudien augstas bīstamības pakāpē mūs visus neparauj uz elli.

Bez šaubām, šīs amatpersonas darbības svarīga komponente ir gādāt, lai pogainie ir labi atalgoti un līdz zobiem bruņoti, kā štiki nodrošinot kārtību visā zemē un lai neviens laupītājs burlaks nepaceļ roku pret cita dzīvību, mantu un īpašumu.

Taču tas nav viss. Īt īpaši pašreiz, imigrācijas un drošības krīzes sarežģītos saasinājumos, Eiropas valdībās iekšlietu ministram jākļūst tik visspēcīgam kā elefantam, un tīri automātiski viņš paceļas otrā ievērojamākā stāvoklī aiz premjerministra. No viņa prasa dot vērtējumu valsts iekšējās drošības stāvoklim un stingrus politiskus paziņojumus kā pieņemtās līnijas oficiālus iztulkojumus.

Iekšlietu ministrs valdībā tagad ir smagā artilērija. Slovāku amatvīrs Roberts Kaliņaks nodārdējis, ka Briselē uzlikšot veto jebkādiem jautājumiem, kas skar iebraucēju kvotas, jo tas ir tieši vērsts pret bēgļiem un nekādā veidā neatrisina krīzi.

Iekšlietu ministrs tagad nedrīkst norobežoties piesardzīgā klusuciešanā. Viņam jārunā basā, nevis jāpīkst soprāniņā – kā Lielbritānijas ministre Terēza Meja dobji izteikusies, ka migrācijas bums neatbilst nacionālajām interesēm un pārāk straujš imigrācijas pieaugums kaitēšot sabiedrībai.

Šai nestundā iekšlietu ministram jāturas kā azbesta vecim. Jā, vai Augusts Brigmanis nav lietojams par iekšlietu ministru, kad bijis ass kā bārdas pucnazis – bēgļiem jāpastāsta par Latvijas bargajām ziemām un zemajiem pabalstiem. No iedzīvotājiem 70 procenti un “personīgi es bēgļus negribu šeit redzēt”.

Ja kāds vēl nav ievērojis, apstākļos, kad Krievija lien un lien otram virsū, it īpaši pierobežas valstis ir ievilktas hibrīdkarā, un tas divkāršo iekšlietu ministra atbildību – piemēram, likt aizvērt žaunas melīgas propagandas iepotēšanai.

Vai būtu iedomājama zeme, kurā ar vāji slēptu nolūku iekļūst caurbraucēji, pieliek trepes, netraucēti pārlec pār NATO karabāzes sētu un pēc pāris nedēļām arestantu telpās vis neizskatās pēc nopērtiem krančiem, bet notikušo pasludina par kultūrpolitisku akciju, pēc tam brīvsolī zirgodamies dodas savās gaitās?

Vai iedomājama policijas bezpalīdzība, kad citā “kultūrpolitiskā akcijā” Ministru kabineta ēkas priekšā cilvēki treniņtērpos izvazā un salauzī fotoizstādi ar liecībām par Maidanu Kijevā un aiziet, bezbēdu svilpodami – nevis tūlīt tiek uzdurti uz dakšiņas, kā notiktu zemē, kur valsts drošība ir prioritāra.

Kad visiem spēkiem strādā, lai nosistu latviešu paš­apziņu pēc iespējas zemu, kad pielikti degļi, lai aizsviltos, ir svarīgi, ka cilvēki justu – nav tā, ka valdība tam visam nekā nedara pretī. U – ū! Ko paziņo stabilizators Latvijas iekšlietu ministrs: zaķi ziemā apgrauž augļu kociņus. Vai, cik slikti!

Pievienot komentāru

Komentāri (18)

 1. katrs draņķis var justies drošs jo par pastrādātajām nelietībām nekas nedraud ,jo arī tiesas mums ir bezzobainas .Tas attiecas uz ekskursantiem ādažu bāzē uz pornogrāfijas kolekcionaru.

 2. Kāpēc noklususi spaisa lietošana,vai tad šī problēma vairs nav aktuāla? Kas tās par slepkavībām,kas par avārijām un kur tiesas proces ipret narkotiku tirgoņiem?

 3. Ne zivs, ne gaļa. Mums ir virkne politiķu, kuri ir politikā nevis politiskās pārliecības vai profesionālās varēšanas dēļ, bet gan tāpēc lai nosēdētu, bez īpašiem ekscesiem savu laiku un saņemtu lielu atalgojumu. Pārējais tikai tāda darbības imitēšana.

 4. Labs raksts. ! Kozlovskis ir gljēvulis ! Viss !

 5. Paldies Līcītim! kā vienmēr savā elementā un tieši desmitniekā !Es Kozlovski neliktu par šefu pat bērnu kolonijā.Rodas iespaids,ka pat ja LV ieklīstu Putina “zaļie”Kolovskis ar “Vienotības”u.c. Co palūgtu piedošanu ,ja palūgtu parādīt kaut identifikācijas dokumentu un iekārtotu uz nakts māju Ādažu bāzē,izferķejot NATO karavīrus.NEVIENS,pilnīgi NEVIENS pretvalstiskais elements nav pat jutis,ka LV ir tiesiska valsts,kas aizstāv savu neatkarību,pašcieņu utt.
  MAN KAUNS par LV varas “eliti”un tās pērkamību,necieņu pret valsti un pamattautu,par atļauju jebkuram slacīt kājas valsts pačieņā.Idioti ņēmuši pilnīgi virsroku un cēluši Stikla kalnā Ušakova/Stepaņenkas “TIKUMĪBU”,māte mana! Zolitūde jau ir līdz kaklam,jo redz Okup.muejs,kur aizgāja bojā N-tie pilsoņi Ušakam neliekas gana cietis.Be t Zolitūdei nez kapēc jāstutē PAGAIDU zīme par 50000?KAPĒC? Sibīrijas bērni un bojā gājušie tūkstoši vēl šodien ire BEZ pieminekļa !!!Ušaks cenzēs latviešu literatūru ???!!!LATVIEŠI,kas notiek mūsu!!!!valstī???

  • par “eliti” 100% piekrītu !!!
   Ušakova/Stepaņenkas tīša vai netīša tikumības aizstāvēšana
   šoreiz ir Latvijas labā !!!
   Kūts(Šarikova) tikumība zāģē Latvijas valsts PAMATUS !
   Neiepriecināsim Putinu ar Latvijas PSEIDO modernismu !

 6. Ko jūs te lecaties. Nezinu kādas tautības izcelsme ir Kozlovska pamatos, bet latvietis viņš nav un ar savu izturēšanos to jau daudzkārt pierādījis. Viņa nāvīgākie ienaidnii ir latviešu leģionāri un tos viņš ļauj visādiem līkdegunīgiem krančiem apriet, patikā berzēdams rokas sēžot busiņā. Visādi giļmani un girski, Maskavas huļigāni un citi pret latviju darbojošies aģenti ir viņa “pasīvā aizsegā”. Un vai tad visa ministrija nav pilna arne visai lojāliem darbinieiem?

 7. … NA butu laiks atkartot bridinajumu, un to izpildit … un beidzot izbeigt savu tik pazemojoso stavokli koalicija, kas sak graut tas stazu elktorata … ar noteiktu ‘ parbaudes periodu ‘ ministriem kuru darbiba neatbilst nacionalas valsts interesem un ministru pienakumiem pec likuma un noradijumiem … !

  … Varbut ZZS ari naktu pie prata un beidzot piebiedrotos paseksistences aizsardzibai … jo liekas, ka V to vairs ne spej … ne velas … !

 8. Katru IM ministrijas ierēdni reizi nedēļā robežas sardzē un tad sāks domāt… Vai ir pelēkās šuniņas ar ko domāt? Robeža ir caura. Kur ministrs ir ministrs – tikai neko…

 9. Nedod dies cilvēki, kas gatavi atdot pat dzīvību par šo valsts cilvēku aizstāvību, formastērpā parādītos Rīgas, Rēzeknes utt. ielās. Nav zināms kā NBS kareivjus uztver daļa Latvijas iedzīvotāju, kuri sevi nesauc par latviešiem bet “latvijiešiem” (latvijci)?
  PAPĒTIET vai nebūs tā, ka aizstāvamie mūsu aizstāvjiem “iegrūdīs dunci mugurā”

 10. Varu parakstīties zem katra vārda šajā rakstā,jo nav ko piebilst ! Redzot mūsu austrumu robežu kļūst pavisam neomulīgi,jo tā ir caura kā veca zeķe !!! Un tā skaitās NATO valsts un Eiropas savienības ārējā robeža??? Visai Eiropai būtu jāsatraucas,ne tikai par bēgļiem no dienvidiem …

 11. Precīzi pateikts par to memļaku Kozlovski!

 12. Visu iekšlietu ministriju-robežas sardzē-nebūs žogs vajadzīgs!!!

 13. Vai cik slikti, kad “ĀZIS PAR DĀRZNIEKU” ???
  ————————
  Kas tie vietējie bauri ir tādi, ka viņus vēl jāsargā ??? Tā ?

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Priekšvēlēšanu cīņu kompromatu uzlidojums

Tuvojoties Saeimas vēlēšanām, kas notiks 6. oktobrī, arvien asākas kļūst partiju priekšvēlēšanu cīņas. Vieni politiķi videoklipos un sociālajos tīklos rāda dažādus “kompromatus” par citiem politiķiem un sola tos nest pārbaudei uz Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju, otri atbild ar to pašu vai sola vērsties policijā par goda un cieņas aizskaršanu, vai aicina Drošības policiju pārbaudīt konkurentu iespējamu saistību ar kaimiņvalsts specdienestiem.

Kā vērtējat Saeimas deputāta Artusa Kaimiņa aizturēšanu?
Draugiem Facebook Twitter Google+