Atpūtas vietai jāizvēlas stabils klājums, lai krēsli un galds nešūpotos. Foto – Shutterstock

Flīzes un dekoratīvas plāksnes dārzā. Kā izvēlēties un ieklāt? 0

Pamatnes sagatavošana

Pie nojumes dārzā vēlos likt flīzes vai plāksnes. Vai salā tās nesaplaisās? Kā sagatavot pamatni, un vai flīzes var likt tieši uz cementa? Veikalā redzēju koka imitācijas flīzes. Vai tās var izmantot dārzā? Raimonds Carnikavas novadā

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus
Kokteilis
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm
Kokteilis
“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 191
Lasīt citas ziņas

Lai izveidotu cietā seguma laukumu pagalmā, veikalos ir plaša materiālu izvēle. Cenas svārstās atkarībā no seguma veida, izmēriem un materiāla kvalitātes. Izvēloties konkrēto segumu, jāņem vērā tā kopšanas īpatnības un kalpošanas ilgums, jo iebraucamo ceļu, terasi vai celiņu veido vairākiem gadiem.

Betona plāksnes vai bruģis ir smags un biezs, tāpēc atliek vien pienācīgi sagatavot stabilu pamatni, kur to izklāt. SIA “Jaunbērzi AF” dārzu labiekārtošanas projektu vadītāja Baiba Bērziņa iesaka mālainā zemē izvēlētajam laukumam noņemt vismaz 70 cm biezu augsnes kārtu un pildīt to ar smilti, atstājot 15 cm vietu šķembām un 5 cm sijātai grantij, kas būs izlīdzinošā kārta, un tad atkarībā no nepieciešamās slodzes likt 5–8 cm biezu segumu. Bruģa savienojuma vietas aizpilda ar sausu skaloto granti, ko ieslauka savienojuma vietās. Nav jāraizējas par lielām spraugām starp katru bruģakmeni, jo atstarpe būs tikpat liela kā malas kante katram bruģa veidam. Laukumu, kas paredzēts lielai slodzei, norobežo ar ietves apmalēm, bet laukumam, kas tiks pakļauts mazai noslodzei, malas piebetonē.

CITI ŠOBRĪD LASA

Gatavojot pamatni, starp šķembu un smilšu slāni jāieklāj filtrējošais ģeotekstils, kura svars ir 100–130 g/m² un 80–100 litru caurlaidība minūtē. Ģeotekstilu izmanto grunts slāņu nodalīšanai, kā arī notekūdeņu novadīšanai, lai neveidotos ieplakas vai bedres.

Jāņem vērā, ka sala ietekmē māls staigā un, ja zeme sastāv tikai no melnzemes, šķembu slānim jābūt biezākam, apmēram 20 cm blietētā veidā. Pirms seguma uzklāšanas pamatne rūpīgi jānoblietē. Baiba Bērziņa atgādina, ka nav pieļaujams ieklāt segumu melnzemē, pirms tam pienācīgi nesagatavojot pamatni, kā tas nereti notiek mazdārziņos. Melnzeme ir samērā mitra, tāpēc laika apstākļu ietekmē tā mēdz staigāt un virsma nebūs stabila.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.