×
Mobilā versija
+14.0°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
12. jūnijs, 2015
Drukāt

“Staburadzes” konditorejas darbiniece iespiež roku vafeļu smērēšanas iekārtā

Foto- LETAFoto- LETA

Vakar Rīgā, konditorejā “Staburadze”, kas atrodas uz Tallinas ielas, sievietei vafeļu smērēšanas iekārtā iespiesta roka, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).
Izsaukumu glābēji saņēmuši ap plkst.16. Līdz viņu ierašanās brīdim cietušas kolēģi atbrīvojuši viņas roku un iekārtas.

Kā aģentūrai LETA apliecināja uzņēmuma komunikāciju vadītāja Dana Erciņa-Užāne, patlaban cietusī sieviete ir hospitalizēta un atrodas ārstu uzraudzībā, savukārt uzņēmums rūpējas, lai cietusī darbiniece saņemtu visu nepieciešamo atbalstu un palīdzību.

Kā šonedēļ ziņoja Valsts darba inspekcija (VDI), nelaimes gadījumu skaitam darbavietās ir tendence pieaug, taču galvenokārt palielinās to gadījumu skaits, kas nav klasificējami kā smagi. “Tas liek domāt, ka cilvēki ir sākuši aktīvāk ziņot par negadījumiem. Arvien vairāk cilvēku apzinās, ka par šiem gadījumiem ir jāziņo, tie ir jāizmeklē, nevis jānoklusē,” stāstīja VDI direktors Renārs Lūsis.

Gada piecu mēnešu statistika

Šogad pirmajos piecos mēnešos reģistrēts kopumā 581 nelaimes gadījums darba vietās, no kuriem 67 gadījumi klasificējami kā smagi, pirmdien pavēstīja VDI.

Darbavietā šogad miruši 43 cilvēki, no kuriem lielākā daļa klasificēti kā “dabīgās” nāves jeb cilvēki darbvietā miruši vispārējā veselības stāvokļa pasliktināšanās dēļ. “Protams, ir jautājums, cik dabīga ir nāve, ja cilvēks darbvietā mirst? Turklāt vidējais vecums šajās nāvēs ir tikai 52 gadi,” teicis Lūsis, norādot, ka cilvēkiem vajadzētu pievērst uzmanību tam, kādas stundas un slodzes tiek strādātas un kādi ir ikdienas paradumi.

Rīgas Stradiņa universitātes Darba drošības un vides veselības institūta direktors Ivars Vanadziņš informējis, ka kritiskākā situācija darba drošībā ir tādās nozarēs kā celtniecība un mežistrāde, nedaudz mazāk kritiska – lauksaimniecībā, transporta un apstrādes nozarē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+