×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
9. jūlijs, 2012
Drukāt

Staburaga atjaunošanas idejas autors jautājumu krustugunīs

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

“Latvijas Avīzes” 26. jūnija publikācija “Grib izcelt Staburagu”, kurā vēstīts par inženiera Jāņa Jermacāna (ap 80) ideju atsegt Staburaga klinti apskatei, apjožot to ar pusapaļu betona dambi 100 metru rādiusā, izraisījusi pamatīgu atbalsi mūsu lasītājos.

 

Kā atzīst pats Jermacāna kungs, viņš 32 gadu vecumā bijis darbu vadītājs Pļaviņu HES betonēšanā un mūsu skaistās, leģendām apvītās un romānos aprakstītās Staburaga klints applūdināšanas aculiecinieks. Varbūt tādēļ viņam tagad neliek mieru tēma, kā tautai atdot atpakaļ Staburagu, neraugoties uz to, ka šāda dambja izbūves izmaksas vien viņš aprēķinājis kā 20 miljonus latus lielas (ieskaitot nodokļus).

Izlasījuši minēto publikāciju un apspriedušies savā starpā, pensionāri no Rīgas Aktīvo senioru alianses (“RASA”) nolēma – jāaicina Jāni Jermacānu pie sevis ciemos, lai tad viņš pastāsta tuvāk par savu ideju (ar to jau iepazīstināti “Latvenergo” un Ekonomikas ministrijas pārstāvji), lai atbild uz senioru āķīgajiem jautājumiem. Tā pagājušajā trešdienā 21 seniors no “RASA”, neskaitot mazbērnus, kas pa vasaru uzticēti gādīgajām vecmāmiņām, uzklausīja inženiera stāstījumu par viņa ideju Staburagu atkal padarīt skatāmu tautai. Jautājumu no pensionāru puses bija daudz – vai inženierim ir arī domubiedri, kas atbalsta viņa ideju, vai betona dambja iekšpusē vispār iespīdēs saule un vai tur nebūs pārāk mitrs, vai ir padomāts, ko darīs ar atsegto Staburagu, kas zem ūdens ir apaudzis un nav vairs arī tik cieta klints kā agrāk, vai mūsu jaunā paaudze, kura vairs nezina, kas ir Staburags, par to gribēs interesēties?

Inženieris Jermacāns atbildēja, ka viņa ir idejai ir domubiedri, taču nav finansiālu atbalstītāju, ka, tāpat kā saule iespīd starp mājām, tā apgaismos arī dambja iekšpusi, bet tur tiešām būs mitrs, un ka Staburagu, ja tas tiks “izcelts”, varēs notīrīt. “Svarīgāks ir nevis Staburaga kā klints kraujas izskats, bet gan tas, ka tā ir mūsu svētuma vieta, ko gribu atjaunot. Manas idejas mērķis ir arī redzēt, vai latviešu tautai tas tagad ir vajadzīgs vai ne,” teica J. Jermacāns, piebilstot, ka labāk vajadzējis nevis no jauna uzbūvēt Melngalvju namu Rīgā, bet gan “izcelt” Staburagu. Šim inženiera viedoklim seniori sparīgi iebilda un arī pašu ideju par dambi novērtēja negatīvi, jo tā ir “nereāla”. “Novēlu jums necīnīties pret mums, senioriem, bet par savu ideju,” tikšanās nobeigumā visu “RASA” senioru vārdā novēlēja Vilnis Ķeris.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+