Kultūra
Kultūrpolitika

Stacijas laukumā atklās izstādi “Latvijas Dizaina gada balva 2018”0

Publicitātes foto

Otrdien, 17. jūlijā, plkst. 14 laukumā pie t/c “Origo” tiks atklāta Latvijas simtgadei veltīta lielformāta brīvdabas izstāde “Latvijas Dizaina gada balva 2018”, informē tās veidotāji.

Izstāde pirmo reizi būs pieejama plašākai auditorijai, ļaujot ikvienam apmeklētājam bez maksas apskatīt 20 dažādus pašmāju dizaina risinājumus, kas guvuši Latvijas un starptautisku žūrijas pārstāvju atzinību šī gada “Latvijas Dizaina gada balva” konkursā.

“Latvijas Dizaina gada balva” ir lielākais gada notikums Latvijas dizainā un šī balva ir augstākais apbalvojums Latvijas dizaina nozarē. Tas ir ikgadējs, nacionāls dizaina nozares konkurss ar mērķi apzināt, izvērtēt un popularizēt Latvijas dizaineru izcilākos sniegumus, sekmēt Latvijā radītā dizaina pielietojumu un Latvijas dizaina nozares attīstību un izaugsmi ilgtermiņā. 2018. gadā konkurss norisinājās jau otro reizi un izstādē būs atspoguļoti 20 konkursa fināla darbi.

“Latvijas dizains ir daudzveidīgs un risina visdažādākos jautājumus,” saka Ingūna Elere, Latvijas dizaina biroja H2E vadošā dizainere, kas ir arī Latvijas Dizaina gada balvas organizatore un Latvijas Mākslas akadēmijas profesore. “Dizains ir neatņemama mūsu ikdienas sastāvdaļa un ir sastopams ik uz soļa pat tik ikdienišķās situācijās kā iegādājoties vilciena biļeti vai iepērkoties lielveikalā. Tas atspoguļo oriģinalitātes un inovācijas vērtības, kā arī demonstrē prasmīgu meistarību. Aicinām pētīt, diskutēt un lietot Latvijā radītu dizainu! Ikvienam ir tiesības uz labu dizainu,” papildina Ingūna Elere.

LA.lv