Latvijā
Kriminālziņas

Stacijas laukumā kāds vīrietis mēģina garāmgājējus izprovocēt uz kautiņu1


Attēls no notikuma vietas
Attēls no notikuma vietas
Foto RPP

Otrdien, 18. jūnijā, Stacijas laukumā kāds manāmi iereibis vīrietis mēģinājis garāmgājējus izprovocēt uz kautiņu, portāls LA.lv uzzināja Rīgas pašvaldības policijā (RPP).

Neilgi pēc pulksten 23.00 pie RPP Operatīvās vadības un drošības uzraudzības pārvaldes darbiniekiem Stacijas laukumā pienāca kāds garāmgājējs. Kungs pastāstīja, ka pavisam netālu atrodas kāds agresīvs vīrietis, kurš uzmācās garāmgājējiem.

Apsekojot Stacijas laukumu, sastapts aprakstam atbilstošs vīrietis. Pēc personu datu pārbaudes iereibušais kungs aicināts doties uz mājām izgulēties, taču viņš atklāja, ka nepārtraukšot savas darbības un plānojot ar kādu garāmgājēju izkauties. Jautājot, kāpēc viņš vēlas kauties, kungs apgalvoja, ka garāmgājēji izskatoties pārāk garlaikoti, taču kauties esot jautrāk.

Vīrietis aizturēts un nogādāts RPP Latgales pārvaldes dežūrdaļas pagalmā. Atverot policijas operatīvā transportlīdzekļa durvis, aizturētais pēkšņi metās ar dūrēm virsū policistam. Pie likumsarga piesteidzās pārinieks un kopīgiem spēkiem aizturētais noguldīts uz zemes. Agresīvais vīrietis mēģināja izrauties no likumsargu tvēriena un lamājās ar cieņu aizskarošiem izteicieniem, draudot abus policistus piekaut. Vīrieša savaldīšanai pielietota arī elektrošoka pistole. Pēc brīža vīrietis nomierinājās, pēc kā ievests dežūrdaļā.

Pārkāpējam veikta alkohola koncentrācijas pārbaude izelpā. Testa laikā noskaidrots, ka viņš ir 2,45 promiļu reibumā.

Nedaudz vēlāk vīrietis lūdza viņu aizvest līdz tualetei. Viens no dežūrdaļā esošajiem policistiem kungu pavadīja līdz tualetei, taču aizturētais neplānoja atgriezties aiz restēm un metās virsū arī otram policistam. Pielietojot fizisku spēku, pārkāpējs aizvests atpakaļ uz pagaidu aizturēšanas telpu.

Uzsākta administratīvā pārkāpuma lietvedība par sīko huligānismu.

LA.lv