Mobilā versija
+5.3°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
10. decembris, 2015
Drukāt

Stacijas pulkstenim kādu laiku nebūs uzraksta “Rīga” (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Iztrūkstoši burti uzrakstā "Rīga" virs "Origo" pulksteņa.

Vienu no Rīgas simboliem – lielo pulksteni pie Rīgas Centrālās stacijas – kādu laiku nerotās uzraksts “Rīga”, aģentūrai LETA sacīja tirdzniecības centra “Origo” pārstāvji.

Patlaban no pulksteņa tiek noņemts uzraksts, lai burtus atjaunotu. Burtu virsmas tīrīšana notiek vismaz reizi piecos gados vai arī biežāk – pēc nepieciešamības, kad burti izskatās netīri.

Plānots, ka darbi tiks veikti iespējami ātri un jau pirms Ziemassvētkiem uzraksts atgriezīsies ierastajā vietā.

Kā liecina informācija “live.riga” mājaslapā, Stacijas pulkstenis, agrākais ūdenstornis, savā vietā atrodas vairāk nekā 40 gadus. Pulkstenis slejas 43 metru augstumā, kopā ar burtiem “Rīga” tas sasniedz 46 metrus, diametrs ir 4,2 metri. Tajā vairākos stāvos izvietota kafejnīca, no kuras paveras skats uz Rīgas centru.

Stacijas torņa pulkstenis, kas savulaik vienlaicīgi kalpoja arī kā ūdenstornis, lai nodrošinātu pietiekamu spiedienu stacijas ūdensapgādes sistēmā, tika atklāts 1965.gadā. Sākotnēji laikrādis bija ar ciparnīcu un rādītājiem, ko vēlāk nomainīja pret elektronisko tablo. Tā autori bija Sanktpēterburgas (tolaik – Ļeņingradas) projektu institūta “Lengiprotrans” arhitekti.

Stacijas pulksteņa apgaismojuma spuldzītes tiek nomainītas reizi divos gados, kad ciparnīcā atjauno 658 spuldzītes. Pašreizējais pulkstenis ir izgatavots vienā no pasaules vadošajām pulksteņu rūpnīcām – vācu kompānijā “Perrot”, pareiza laika signālu tas saņem no Vācijas pilsētas Frankfurtes.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Šis gan ir pavisam jauns tornis, ko uzcēla pēc krievu torņa nojaukšanas.

Latvija grimst nabadzībā: no katriem desmit cilvēkiem - trīs ir nabadzīgi (57)Zem nabadzības riska - 606 000 Latvijas iedzīvotāju. To par šokējošu situāciju dēvē tiesībsargs Juris Jansons, svētdien vēstīja raidījums “LNT Ziņu Top 10”.
Līdz bākai Kolkā aizbrist nevarēja, bet tuvu gan: Unikālā jūras atkāpšanās (1)Aizvadītajās brīvdienās iedzīvotāji steidza baudīt diezgan retu parādību piekrastē – jūras atkāpšanos tālu no ierastās krasta līnijas, pateicoties austrumu vējam. Visā Latvijas
Draugiem Facebook Twitter Google+