×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
18. aprīlis, 2013
Drukāt

Stacionāros fotoradarus Latvijā ieviesīs CSDD

Foto - LETAFoto - LETA

Ceļu satiksmes drošības padome ceturtdien nolēmusi uzticēt stacionāro fotoradaru ieviešanu Satiksmes ministrijas pārziņā esošajai Ceļu satiksmes drošības direkcijai (CSDD), aģentūra BNS uzzināja Satiksmes ministrijā (SM).

Ministrijā informēja, ka fotoradaru ieviešana CSDD tiks uzticēta, jo uzņēmums jau pašlaik uztur transportlīdzekļu un vadītāju reģistru, nodrošina tehnisko apskašu veikšanu, kā arī informē un izglīto ceļu satiksmes dalībniekus. Šo pienākumu nolemts uzticēt CSDD, jo līdzīga pieredze ir Lietuvā un Igaunijā, kur radaru darbību nodrošina transporta ministriju pārraudzībā esošās institūcijas.

Pēc Iekšlietu ministrijas (IeM) sagatavotā ziņojuma, CSDD laika posmā no šā līdz pat 2017.gadam ik gadu iegādāsies un uz Latvijas ceļiem uzstādīs 20 fotoradaru, kuru pirkšanai izmantos līdzekļus no uzņēmuma peļņas.

Lai CSDD varētu veikt ātruma kontroli ar fotoradariem, nepieciešamas likuma izmaiņas, kas paplašina CSDD pilnvaras.

SM un IeM ziņojumu par stacionāro fotoradaru ieviešanu paredzēts skatīt arī valdībā.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka valsts 2012.gada decembra vidū nolēma lauzt sadarbības līgumu ar iepriekšējo fotoradaru ieviesēju “V-Traffic”, jo tas nespēja laikus uzstādīt visus nepieciešamos fotoradarus.

Pēc “V-Traffic” radaru izslēgšanas policija uz ceļiem strādā pastiprinātā režīmā – ātruma pārkāpējus kontrolē gan ceļu policijas ekipāžas, gan policijas rīcībā esošie četri pārvietojamie radari.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+