Mobilā versija
+0.1°C
Antonija, Anta, Dzirkstīte
Trešdiena, 7. decembris, 2016
18. aprīlis, 2013
Drukāt

Stacionāros fotoradarus Latvijā ieviesīs CSDD

Foto - LETAFoto - LETA

Ceļu satiksmes drošības padome ceturtdien nolēmusi uzticēt stacionāro fotoradaru ieviešanu Satiksmes ministrijas pārziņā esošajai Ceļu satiksmes drošības direkcijai (CSDD), aģentūra BNS uzzināja Satiksmes ministrijā (SM).

Ministrijā informēja, ka fotoradaru ieviešana CSDD tiks uzticēta, jo uzņēmums jau pašlaik uztur transportlīdzekļu un vadītāju reģistru, nodrošina tehnisko apskašu veikšanu, kā arī informē un izglīto ceļu satiksmes dalībniekus. Šo pienākumu nolemts uzticēt CSDD, jo līdzīga pieredze ir Lietuvā un Igaunijā, kur radaru darbību nodrošina transporta ministriju pārraudzībā esošās institūcijas.

Pēc Iekšlietu ministrijas (IeM) sagatavotā ziņojuma, CSDD laika posmā no šā līdz pat 2017.gadam ik gadu iegādāsies un uz Latvijas ceļiem uzstādīs 20 fotoradaru, kuru pirkšanai izmantos līdzekļus no uzņēmuma peļņas.

Lai CSDD varētu veikt ātruma kontroli ar fotoradariem, nepieciešamas likuma izmaiņas, kas paplašina CSDD pilnvaras.

SM un IeM ziņojumu par stacionāro fotoradaru ieviešanu paredzēts skatīt arī valdībā.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka valsts 2012.gada decembra vidū nolēma lauzt sadarbības līgumu ar iepriekšējo fotoradaru ieviesēju “V-Traffic”, jo tas nespēja laikus uzstādīt visus nepieciešamos fotoradarus.

Pēc “V-Traffic” radaru izslēgšanas policija uz ceļiem strādā pastiprinātā režīmā – ātruma pārkāpējus kontrolē gan ceļu policijas ekipāžas, gan policijas rīcībā esošie četri pārvietojamie radari.

Pievienot komentāru

Vietnes "nozagts.com" un "Toma joki" nonākušas arī Drošības policijas redzeslokāSavstarpēji saistītās interneta vietnes "nozagts.com" un "ukradeno.com", kā arī viena no populārākajām sociālā tīkla "Facebook" lapām latviešu valodā "Toma joki" ir Drošības policijas redzeslokā, tomēr dienesta pārstāvji nekomentē šo interneta resursu saistību ar personām, kas saņem Krievijas finansējumu un izplata Krievijas ideoloģisko propagandu.
FOTO: Divi BMW "nesadala" Marijas ielu; viens ietriecas graustā (2)Pēc divu "BMW" automašīnu sadursmes Elizabetes un Marijas ielas krustojumā šovakar, viena no tām ietriecās Marijas ielas graustā.
Uzmanību, šoferīši! Rīt darbu uzsāks vēl 20 stacionārie fotoradari; arī Grobiņā, Līgatnē, Rubenē (6)Pamatojoties uz Ministru kabineta 8.novembra konceptuālo ziņojumu par stacionāro fotoradaru ieviešanas gaitu, otrdien, 6.decembrī uz Latvija autoceļiem sāks darboties otrajā kārtā paredzētie 20 stacionārie fotoradari.
Draugiem Facebook Twitter Google+