×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.7°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
7. marts, 2016
Drukāt

Stadiona sāgā jauns pavērsiens: “Daugavā” futbola izlase spēlēt nevarēs

daugavasstad

Pēc pašreizējā projekta izskatās, Latvijas futbola izlase atjaunojamajā stadionā “Daugava” savas spēles nevarēs aizvadīt, aģentūrai LETA norādīja LFF Infrastruktūras attīstības komitejas priekšsēdētājs Vladimirs Žuks.
Kā zināms, stadiona “Daugava” un Grīziņkalna revitalizācijas stratēģijā ir izstrādāts stadiona jauno tribīņu, vieglatlētikas stadiona un sporta laukuma makets. Jaunās, papildinātās tribīnes ļaus uzņemt 10 425 skatītājus, savukārt vieglatlētikas stadions un sporta laukums pilnībā atbildīs starptautisku vieglatlētikas sacensību organizēšanas prasībām, bet jaunais apgaismojuma risinājums būs būtiski modernāks par pašreizējo.
Tomēr Žuks aģentūrai LETA izteicās, ka pašreizējā projekta infrastruktūra neatbilst Latvijas futbola izlases kritērijiem.
“Neatbilst infrastruktūra ģērbtuvēs, mikszonās un konferenču zonās. Tāpat ir grūti komentēt apgaismojumu, bet šobrīd izskatās, ka arī tas nav atbilstošs, turklāt nav plānots realizēt arī visas prasības televīzijas translācijas nodrošināšanai. Tomēr šāds vērtējums radies tikai pēc pirmā skatījuma uz projektu,” izteicās Žuks, kurš gan piebilda, ka LFF ir gatava sadarboties ar stadiona vadību, lai visus jautājumus atrisinātu.
“Cerams, arī otra puse būs ieinteresēta. Mūs sagaida ļoti grūts darbs, bet pēc pašreizējā projekta izskatās, ka Latvijas futbola izlase savas spēles šajā stadionā aizvadīt nevarēs. Šo jautājumu vajag risināt,” pauda Žuks.
Nupat izstrādātais makets ir pirmais no pilnībā atjaunojamā stadiona “Daugava” vizuālajiem risinājumiem, ko tuvākajā laikā, pēc metu konkursa, papildinās citi jaunā stadiona izbūvējamie vai atjaunojamie objekti – šim risinājumam sekos vieglatlētikas manēžas, vieglatlētikas treniņu laukuma, multifunkcionālas halles, bobsleja treniņu starta estakādes ēkas, jaunās ledus halles, auto stāvvietas, stadiona teritorijas labiekārtošanas un citu elementu vizualizācijas, aģentūru LETA informēja VSIA “Kultūras un sporta centrs “Daugavas stadions””.
Kopējās teritorijas labākais telpiskais risinājums no arhitektoniskā un plānošanas viedokļa tiks izvēlēts metu konkursā.
Jau ziņots, ka saskaņā ar Ministru kabinetā pieņemto stadiona “Daugava” un Grīziņkalna revitalizācijas stratēģiju stadions līdz 2022.gadam tiks pilnībā atjaunots un pārveidots – tiks izveidotas jaunas papildu tribīnes un izbūvēta virkne jaunu objektu – stadionā līdz 2022.gadam būs arī daudzfunkcionāla halle dažādiem sporta veidiem, jauna slēgtā vieglatlētikas manēža, tiks pilnībā atjaunots vieglatlētikas treniņu laukums, stadiona sporta laukums, bobsleja treniņu starta estakāde un stadiona ledus halle, kā arī veikti nozīmīgi teritorijas labiekārtošanas darbi. Papildus tiks izbūvēta arī jauna “park&ride” autostāvvieta un sakārtota apkārtējā pilsētas infrastruktūra.
Projektu ieviesīs VSIA “Kultūras un sporta centrs “Daugavas stadions”” sadarbībā ar Rīgas pilsētas pašvaldību. Stadiona atjaunošanu un jaunu objektu izbūvi finansēs no pieejamajiem Eiropas Reģionālā attīstības fonda līdzekļiem 40 191 396 eiro apmērā, ko papildinās valsts līdzfinansējums 7 092 600 eiro apmērā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+