×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
26. janvāris, 2012
Drukāt

“Stadler”: Tiesa nav vērtējusi CAF piedāvājuma atbilstību noteikumiem

Foto - LETAFoto - LETA

Šveices uzņēmums “Stadler Rail Group” (“Stadler”) norāda, ka, iepazīstoties ar Administratīvās rajona tiesas lēmumu atļaut turpināt apjomīgo jauno vilcienu iepirkumu, ir acīmredzams, ka tiesa nemaz nav vērtējusi Spānijas kompānijas “Construcciones y Auxiliar de Ferrocarriles, S.A.” (CAF) piedāvājuma atbilstību konkursa tehniskajai specifikācijai, kas bija viens no diviem “Stadler” iesniegtā pieteikuma punktiem, biznesa portālu “Nozare.lv” informēja “Stadler” pārstāvis Oskars Fīrmanis.

Tādēļ šaubas par CAF piedāvājumu un tā atbilstību noteikumiem nav zudušas, norāda Fīrmanis.

“Stadler” uzskata, ka tiesai vajadzētu rūpīgi pārbaudīt, vai CAF nav pārkāpis konkursa nolikuma noteikumus, jo tas nākotnē var radīt situāciju, ka piegādātie vilcieni neatbilst tiem, kādus vēlējās AS “Pasažieru vilciens” (PV).

“Stadler” turpinās vēl vērtēt Administratīvās rajona tiesas lēmumu un tuvākajās dienās pieņems gala lēmumu, vai tiesas lēmums tiks pārsūdzēts.

Jau ziņots, ka Administratīvā rajona tiesa trešdien, 25.janvārī, atļāva PV turpināt 429,24 miljonus latu vērto jauno vilcienu iepirkumu.

Tiesa noraidīja “Stadler” lūgumu apturēt Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) lēmuma darbību līdz brīdim, kamēr tiesā pēc būtības nebūs izskatīta “Stadler” sūdzība par IUB lēmuma pamatotību, kas atļāva PV veikt šo par Latvijas vēsturē apjomīgāko dēvēto iepirkumu.

Pērn rudenī IUB atļāva PV slēgt līgumu ar Spānijas kompāniju “Construcciones y Auxiliar de Ferrocarriles, S.A.” (CAF) par apjomīgo jauno pasažieru vilcienu sastāvu iepirkumu.

Noraidot “Stadler” sūdzību, tiesa apstrīdēto IUB lēmumu ir novērtējusi kā “pirmsšķietami tiesisku”. 25.janvārī pieņemtais tiesas lēmums 10 dienu laikā ir apstrīdams Administratīvajā apgabaltiesā.

Pagaidām vēl nav noteikts datums, kad “Stadler” sūdzība par IUB lēmuma tiesiskumu tiks skatīta pēc būtības.

IUB labvēlīgais tiesas spriedums šajā lietā ir viens no valdības izvirzītajiem nosacījumiem tālākai virzībai jauno vilcienu iepirkumā.

PV iepirkums paredz līdz 2015.gadam iegādāties 34 jaunus elektrovilcienus un septiņus dīzeļvilcienus.

Spānijas kompānija konkursā ieguvusi tiesības uz 610,76 miljonus eiro (429,24 miljonus latu) vērto līgumu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+