×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.3°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
31. oktobris, 2016
Drukāt

Stādot ozolu birzi, Lūznavas muižā sāks pasākumu ciklu “Dāvana Latvijai”

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

12. novembrī Lūznavas muiža, Rēzeknes novadā, turpinot gatavošanos Latvijas simtgadei, aicina uz simts ozolu birzs stādīšanas pasākumu muižas parkā, aģentūru LETA informēja Lūznavas muižas kultūras projektu vadītāja Inga Drele.
Ozolu stādīšana turpinās iniciatīvas “Simtozolu meži simtgadu Latvijai” norises, kas sākās šī gada aprīlī ar ozolu audzei paredzētās vietas sakopšanu un pirmā ozola simbolisku iestādīšanu.

Akcijas “Simtozolu meži simtgadu Latvijai” mērķis ir iestādīt ozolu birzis vai alejas vismaz 100 vietās ar vismaz 100 ozoliem katrā par godu Latvijas valsts neatkarības simtajai gadadienai 2018.gadā. Akcijas iniciatori ir Latvijas Universitātes Atturības un veselības izglītības veicināšanas biedrība, Valsts Izglītības un satura centrs un Rugāju novada vidusskola.

Līdz ar simtozolu meža stādīšanu Lūznavas muižas kompleksā projektā “Stiprais mantojums” tiek sākts Latvijas valsts svinību pasākumu cikls “Dāvana Latvijai”, kurā vairāku gadu garumā, iesaistoties Lūznavas, kā arī citu Latgales pagastu iedzīvotājiem un viesiem, līdzās ozolu meža stādīšanai, kopšanai un atjaunošanai ar koncertiem un izstādēm tiks godināti arī vairāki Latvijai īpaši cilvēki un viņu veikums. Šogad koncertstāstā ar latviešu komponistu mūziku tiks godināta izcila Latvijas personība, māksliniece, cimdu adītāja, filozofe – Jette Užāne, tautā saukta par Cimdu Jettiņu.

Koncertstāstu veidos klavesīnistes Ievas Salietes izspēlētie latviešu komponistu darbi un Elīnas Apsītes lasītie Jettes dienasgrāmatas stāsti. Koncertstāsts tiks spilgtināts ar Jettes cimdu kolekciju izstādi no Apsītes personīgajiem arhīviem, kā arī notiks klausītāju iepazīstināšana ar Apsītes topošo grāmatu par Jetti.

Koncertstāsts “Jette. Dvēseles nospiedumi” izskanēs 12.novembrī plkst.15 kā dāvana simtozolu meža stādītājiem un 13.novembrī plkst.15 ikvienam interesentam.

Projekts “Stiprais mantojums” top, sadarbojoties biedrībai ESTO, Lūznavas pagasta pārvaldei un Lūznavas muižai. Tā īstenošanu atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija un biedrība “Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs” programmā “Latgales NVO projektu programma 2016”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+