×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
21. maijs, 2015
Drukāt

Staigājamā izrādē meklēs dzīves avotus Avotu ielā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

22. un 24. maijā Rīgā neparasta teātra mīļotāji aicināti iesaistīties nebijušā eksperimentā. Pēc “Teātra TT” vadītāja, dramaturga un režisora Laura Gundara iniciatīvas tapusi neparasta staigājamā izrāde “Avotu iela”. Tā radīta pēc sešu latviešu dramaturgu lugu materiāliem, notiks septiņās daļās, katrai no tām notiekot reālā vidē – Avotu ielas pagalmos, uz ielas un veikalos.

Izrāde “Avotu iela” ir neparasts iestudējums visās nozīmēs – tās darbība notiks reālajā vidē, kurai seši latviešu dramaturgi uzrakstījuši īpašas 10 minūšu ilgas lugas, bet tās iestudēs visjaunākā režisoru paaudze. “Avotu iela” ir simbolisks nosaukums, norādot uz avota kā pirmsākuma, dziļuma metaforu. Izrāde tapusi kā stāsts par mums pašiem “šeit un tagad”. Izrādes uzstādījums – pievērsties jautājumam, no kurienes mēs nākam, vai zinām, ko vēlamies nākotnē.

Ļoti raibs ir “Avotu ielas” dramaturgu pulks – visjaunāko paaudzi pārstāvēs Justīne Kļava, bet pieredzējušāko – pašreizējā Latvijas Kultūras akadēmijas režisoru kursa vadītājs Lauris Gundars. Īpašas Avotu ielas lugas rakstījuši arī Inga Gaile, Ansels Kaugers, Madara Rampāne un Laura Luņeva. Tik lielu pašmāju dramaturģijas dažādību vienā izrāde latviešu teātris vēl nav pieredzējis, tomēr arī pašiem autoriem tas ir bijis būtisks izaicinājums – īslugas, katra vien 10 minūšu garumā, ir neparastas mūsu teātra praksē.

Sižetiski nesaistītie stāsti notiks gan veikalos, gan pagalmos, gan tieši uz ielas – dramaturgi ir rakstījuši lugas šīm konkrētajām darbības vietām. Izrādes skatītāji tiks sadalīti grupās, kas secīgi dosies no vienas spēles vietas uz nākamo, tādējādi noskatoties visus septiņus stāstus. Izrādes sāksies un arī tās beigu epizode būs Avotu pamatskolā Avotu un Stabu ielas stūrī.

Nebijusi ir arī režijas daudzveidība – seši pašreiz Kultūras akadēmijā studējošie režisori iestudēs tekstus savas skolotājas Māras Ķimeles virsvadībā. Tie ir pavisam jauni, vēl nedzirdēti vārdi – Kristīne Logina, Māra Ribkinska, Justīne Vaivode, Mārtiņš Zariņš, Toms Treinis. Vienu no epizodēm iestudē populārais aktieris, bet šajā gadījumā režijas maģistratūras students Intars Rešetins.

“Avotu ielu” izspēlēs gan labi zināmi dažādu teātru aktieri, gan tikko Kultūras akadēmiju absolvējušie – Akvelīna Līvmane, Inga Tropa, Varis Piņķis, Anna Putniņa, Anete Saulīte, Kaspars Dumburs, Toms Auniņš, Ance Muižniece, Mārtiņš Upenieks, Madars Zvagulis, Marija Linarte, Āris Matesovičs un skolnieks Henrijs Arājs no Rīgas Teikas vidusskolas. “Avotu iela” ir jauna pieredze arī aktieriem – izspēle reālā vidē pieprasa nepierastu, gluži dokumentālu spēles veidu.

Varbūt noder

Izrādes: 23. un 24. V 14.00.

Pulcēšanās 13.45 Avotu pamatskolā Avotu ielā 44.

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 8.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+