×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
12. septembris, 2014
Drukāt

Stājas spēkā jaunās ES sankcijas pret Krieviju, arī “Gazprom”, naftiniekiem un bankām (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Piektdien pēc publicēšanas “Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī” stājušās spēkā jaunās ES sankcijas pret Krieviju, kas vērstas pret naftas un aizsardzības uzņēmumiem, kā arī pret valstij piederošajām bankām, liedzot tām piekļuvi Eiropas finanšu tirgiem.

Turklāt to personu sarakstam, kurām noteikti ceļošanas ierobežojumi un kuru līdzekļi ir iesaldēti, pievienoti vēl 24 Krievijas un tās anektētās Krimas amatpersonu, kā arī Maskavas atbalstīto teroristu vadoņu vārdi.

Starp uzņēmumiem, kas pakļauti sankcijām, ir enerģētikas kompānijas “Gazprom” naftas struktūrvienība “Gazprom Neft”, kā arī naftas kompānijas “Rosneft” un “Transneft”. Sankcijām pakļauti arī bruņojuma uzņēmumi “Oboronprom”, kas ražo helikopterus, “Apvienotā aviobūves korporācija” (OAK), kuras sastāvā cita starpā ir iznīcinātāju “MiG” un “Su” ražotnes, kā arī “Uralvagonzavod”, kas cita starpā ražo tankus.

Sankcijas vērstas arī pret triecienšauteņu ražotāju “Kalašņikov”, zenītraķešu sistēmu “Buk” un citu ieroču ražotāju “Almaz-Antey”, civilās un militārās elektronikas kompāniju “Sirius”, civilās un militārās mašīnbūves uzņēmumu “Stankoinstrument” un civiliem un militāriem mērķiem izmantojamo materiālu ražotāju “Chemcomposite”.

Sankcijas piemērotas arī ieroču sistēmu ražotājam “Tula Arms Plant”, ieroču ražotājam “Tehnologiji Mašinostroenija”, pretlidmašīnu un prettanku sistēmu ražotājam “Visokotočnije Kompleksi”, kā arī bruņojuma mašīnbūves uzņēmumam “Bazalt”.

Reaģējot uz jauno ES sankciju stāšanos spēkā, Krievijas rubļa kurss pret dolāru piektdien jau sasniedzis jaunu rekordzemu līmeni – 37,72 rubļi par vienu dolāru.

Iepriekšējais “antirekords” – 37,57 rubļi par dolāru – tika sasniegts ceturtdien.

Starp personām, kas pakļautas ceļošanas ierobežojumiem un līdzekļu iesaldēšanai, ir Aleksandrs Zaharčenko, kurš uzdodas par Maskavas teroristu pašpasludinātās tā dēvētās Doņeckas tautas republikas “premjerministru”. Sankcijām pakļauti arī vairāki citi Austrumukrainā esošo teroristu līderi – Vladimirs Kononovs, Miroslavs Rudenko, Genādijs Cipkalovs, Andrejs
Pinčuks, Oļegs Bereza, Andrejs Rodkins un Aleksandrs Katamans.

Sankcijas piemērotas arī Krievijas Liberāldemokrātiskās partijas līderim Vladimiram Žirinovskim, augsto tehnoloģiju uzņēmuma “Rosteh” ģenerāldirektoram Sergejam Čemezovam, Krievijas 76.desanta trieciendivīzijas komandierim ģenerālmajoram Aleksejam Naumecam un Krievijas Valsts domes deputātiem Vladimiram Vasiļjevam, Viktoram Vodolackim, Leonīdam Kalašņikovam, Vladimiram Ņikitinam, Oļegam Ļebedevam, Ivanam Meļņikovam, Nikolajam Ļevičevan, Igoram Ļebedevam, Svetlanai Žurovai un Aleksandram Babakovam.

Ceļošanas ierobežojumi un līdzekļu iesaldēšana piemērota arī Krievijas parlamenta augšpalātas – Federācijas padomes – loceklim Jurijam Vorobjovam, kā arī Krievijas anektētās Krimas “vicepremjeriem” Georgijam Mudarovam un Mihailam Šeremetam.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. ! Man patika Putina šodienas atbilde! Spīdoša! Tā patiesi ir valsts vīra cienīga atbilde! Prieks, ka ir vēl tādi politiķi ar lielo burtu!!!!!!!!!!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+