×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
1. augusts, 2016
Drukāt

Saeimas deputātam Dainim Liepiņam jānoliek mandāts; viņš komentē: tiesas lēmums par aizmāršību nesamērīgs (9)

Latvijas Reģionu apvienības Saeimas frakcijas deputāts Dainis Liepiņš.Latvijas Reģionu apvienības Saeimas frakcijas deputāts Dainis Liepiņš.

Foto - LETA

Papildināta visa ziņa.

Stājies spēkā notiesājošs spriedums 12.Saeimas deputātam un Latvijas Reģionu apvienības (LRA) Saeimas frakcijas vadītājam Dainim Liepiņam krimināllietā par nepatiesu ziņu sniegšanu amatpersonas deklarācijā, vēsta LETA.

Tas nozīmē, ka ar šo dienu Liepiņam ir jānoliek Saeimas deputāta mandāts, portālam “la.lv” apstiprināja Saeimas preses dienestā.

“Liepiņš ir uzskatāms par izslēgtu no Saeimas sastāva,” norādīja dienestā. Līdz ar to Saeima pagaidām strādās 99 parlamentāriešu sastāvā. Liepiņa vietā jānāk nākamajam ievēlētajam deputātam no LRA saraksta.

Saeimas Kārtības rullis nosaka, ka deputāts, kas notiesāts par noziedzīgu nodarījumu, uzskatāms par izslēgtu no Saeimas sastāva ar dienu, kad stājas spēkā notiesājošs spriedums.

LETA ziņo, ka Augstākās tiesas (AT) Krimināllietu departaments šodien atstāja negrozītu Zemgales apgabaltiesas spriedumu, ar kuru Liepiņš atzīts par vainīgu par nepatiesu ziņu sniegšanu amatpersonas deklarācijā un sodīts ar naudas sodu trīs minimālo mēnešalgu apmērā, tas ir, 1080 eiro.

AT lēmums nav pārsūdzams.

Liepiņš: tā bija aizmāršība, tāpēc tiesas spriedums ir politiski angažēts

Tiesas lēmums lietā par nepatiesu ziņu sniegšanu amatpersonas deklarācijā nav samērīgs un ir politiski angažēts, uzskata politiķis Dainis Liepiņš (LRA).

Liepiņš uzskata, ka šis nav samērīgs sods un par šo “aizmāršību” viņam varēja piemērot administratīvu sodu. Viņš kā piemēru minēja situāciju ar bijušo veselības ministru Gunti Belēviču, kuram bija administratīvie pārkāpumi saistībā ar nepilnībām deklarācijas aizpildīšanā.

Politiķis pauda viedokli, ka šāds tiesas lēmums ir “klajš cinisms”, turklāt Latvijā “ir angažēta prokuratūra un tiesu sistēma”. Viņš arī izteicās, ka šis esot “politiski angažēts tiesas lēmums”.

Šo sodu Liepiņš nevar pārsūdzēt, tāpat viņš nevar vērsties arī Eiropas Cilvēktiesību tiesā (ECT). Liepiņš gan iepriekš vērsies ECT saistībā ar liegumu piedalīties Saeimas sēdēs. Viņš arī saņēmis apstiprinājumu no ECT, ka viņa sūdzība par cilvēktiesību pārkāpumiem ir pieņemta izskatīšanai un tiks izskatīta iespējami īsākā termiņā.

Liepiņš neplāno izstāties no partijas “Reģionu alianse” un pārtraukt darbību Latvijas Reģionu apvienībā (LRA). Viņš gan piebilda – ja kolēģi uzskatīs, ka viņš traucē LRA, tad šis viedoklis tiks ņemts vērā.
Taujāts par turpmāko nodarbošanos, Liepiņš norādīja, ka nav bezdarbnieks un iztiku sev vienmēr ir nodrošinājis, tāpat viņš ir partijas biedrs un darbojas arī valdē.

Pats Liepiņš nesen paziņoja, ka ir saņēmis apstiprinājumu no Eiropas Cilvēktiesību tiesas (ECT), ka viņa sūdzība par cilvēktiesību pārkāpumiem ir pieņemta izskatīšanai un tiks izskatīta iespējami īsākā termiņā.

ECT parlamentārietis ir vērsies kā pēdējā un augstākajā instancē, aizstāvot savas tiesības uz taisnīgu un saprātīgā termiņā izskatītu lietu, kā arī tiesības pilnvērtīgi piedalīties Saeimas un komisiju darbā, īstenojot vēlētāju doto mandātu.

Deputāta lietas izskatīšana dažādās tiesu instancēs ilgst kopš 2013.gada, kad pret viņu tika celta apsūdzība par kļūdaini aizpildītām amatpersonas deklarācijām, kuras tikušas izlabotas.

“Par manu cilvēka tiesību pārkāpumu es uzskatu nesamērīgi ilgo lietas izskatīšanu un iztiesāšanu, kā arī aizliegumu pilnvērtīgi piedalīties Saeimas un komisiju darbā, tādējādi nespējot īstenot vēlētāju doto mandātu,” akcentē politiķis.

Nākamais ievēlētais no saraksta – Rihards Melgailis

Nākamais ievēlētais no LRA saraksta Zemgales vēlēšanu apgabalā 12.Saeimas vēlēšanās ir Rihards Melgailis – pašlaik Vecumnieku novada domes priekšsēdētājs.

LRA aizvadītājās Saeimas vēlēšanās ieguva 8 mandātus. Vēlēšanās LRA saraksts ieguva 6,66% vēlētāju atbalsta. Vispopulārākais bija Artuss Kaimiņš, kurš no frakcijas ir izstājies un tagad nodibinājis savu partiju.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

  1. Politiķus un bērnu autiņus ir jāmaina regulāri viena un tā paša iemesla dēļ-smird!

  2. Koļegova vai Belēvičs, nav Liepiņš. Vai spējat saredzēt atšķirību uzvārdos ??? Tā izskatās, ka soda tikai latviešus, un pie tam vēl ar kāādiem sodiem? Netaisnīgi gan te notiek Latvijā. Ļoti netaisnīgi. Arī Ušakovam bija jāatkāpjas pēc Zolitūdes Maksimas traģēdijas. Kāpēc nekāda atbildība nebija jānes, tad priekš kam tāds mērs ? Neaizskarams Latvijā.

  3. Kas tas par Latvijas tautas priekšstāvi Saeimā, ja par viņu Zemgalē bija nobalsojuši knapi 7 358 Latvijas pilsoņu? Tas ir pat Pašvaldību vēlēšanu knaps rezultāts.
    Ja par viņa partijas deputātu Artusu Kaimiņu nobalsoja 40 481 vai Bondaru – 28 309.

  4. Dažādi likumi,dažādas taisnības visiem. Steidzami jākoriģē slavenā devīze!

  5. Kas notiek Latvijā ? Vienam jānoliek mandāts,otru tādu pašu un vēl drusciņ bagātāku vēlas iecelt atbildīgā amatā-kā tautā saka-āzi par dārznieku.

  6. Tad jau potenciālajai VID vadītājai arī draud tiesas darbi, jo arī viņa deklarācijuas pildījusi šadi un tādi.

Draugiem Facebook Twitter Google+