×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
30. aprīlis, 2014
Drukāt

Stājas spēkā pašvaldības noteikumi makšķerēšanai Burtnieku ezerā

Foto - LETAFoto - LETA

Ar trešdienu, 30.aprīli, stājas spēkā Burtnieku novada pašvaldības saistošie noteikumi  “Nolikums par licencēto makšķerēšanu Burtnieku ezerā”, informē pašvaldībā.

Noteikumi nosaka makšķerēšanas tiesības un pienākumus, licenču veidus, cenas, iegādes vietas, lomu uzskaiti, vides aizsardzības un citus aktuālus jautājumus.

Pašvaldība vērš uzmanību, ka makšķerēšanas sezonā, izņemot maija mēnesi, ar bezmaksas licencēm atļauts makšķerēt bērniem līdz 16 gadu vecumam, personām no 65 gadu vecuma, invalīdiem, kā arī ezeram piegulošo zemju īpašniekiem.

Bezmaksas licence jāizņem Burtnieku novada pašvaldībā, tā ir derīga tikai kopā ar personu apliecinošu dokumentu un vienmēr jāņem līdzi, dodoties makšķerēt. Tāpat kā līdz šim makšķerēšanai Burtnieka ezerā nepieciešama makšķerēšanas karte un makšķerēšanas licence.

Novadā norāda, ka īpaša vērība jāpievērš lomu uzskaitei. Katram licences īpašniekam (gan bezmaksas, gan maksas) iegādātā licence ar ziņām par lomiem ir jāiesniedz licenču iegādes vietās vai speciālās šim nolūkam izvietotās pastkastēs.

Pārvietošanās Burtnieka ezerā atļauta tikai ar Ceļu satiksmes un drošības direkcijā reģistrētām laivām un to motoriem. Gadījumā, ja šis noteikums netiks ievērots, pirmajā reizē laivas īpašniekam tiks izteikts brīdinājums. Par atkārtotu noteikumu neievērošanu tiks piemērots sods. Pastiprināta uzmanība jāpievērš arī drošībai uz ūdens un atkritumu savākšanai.

Kopš 2012. gada Burtnieka ezers atrodas Burtnieku novada pašvaldības valdījumā. Licencētā makšķerēšana Burtnieka ezerā ieviesta, lai samazinātu antropogēno slodzi un radītu labvēlīgus apstākļus dabas resursu ilgtspējīgai un saudzējošai izmantošanai, zivju resursu pavairošanai un aizsardzībai.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +16.5
Alūksne +14.4
Daugavpils +12.2
Saldus +13.1
Liepāja +16.7
Jelgava +11.8
Ventspils +17.3
Limbaži +15
Madona +10.4
Rēzekne +13.9
Draugiem Facebook Twitter Google+