×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.8°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
29. decembris, 2014
Drukāt

Stājas spēkā spriedums par Strīķes atjaunošanu amatā (10)

Foto - LETAFoto - LETA

Augstākās tiesas (AT) Civillietu departaments šodien rīcības sēdē atteicies ierosināt kasācijas tiesvedību lietā par bijušās Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka vietnieces Jutas Strīķes atjaunošanu amatā, līdz ar to stājas spēkā spriedums par viņas atjaunošanu amatā.

Kā aģentūru LETA informēja AT preses sekretāre Baiba Kataja, AT Civillietu departaments rīcības sēdē izskatīja KNAB kasācijas sūdzību par Rīgas apgabaltiesas 24.septembra spriedumu un nolēma atteikt ierosināt kasācijas tiesvedību. Lēmums nav pārsūdzams.

Līdz ar to stājas spēkā Rīgas apgabaltiesas spriedums, kas paredz Strīķi atjaunot amatā.

Kā aģentūru LETA informēja Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas (V) preses sekretāre Aiva Rozenberga, valdības vadītāja par sprieduma spēkā stāšanos ir informēta un pašlaik seko līdzi situācijai KNAB gan saistībā ar priekšnieka vietnieces Strīķes, gan Juridiskās un personālvadības nodaļas vadītājas llzes Dravenieces atjaunošanu amatā.

Kā ziņots, Rīgas apgabaltiesa šodien arī apmierināja bijušās KNAB Juridiskās un personālvadības nodaļas vadītājas Dravenieces prasību un lika viņu atjaunot amatā.

LETA jau ziņoja, ka pērn 20.decembrī KNAB priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks, pamatojoties uz Strīķes darbības un tās rezultātu atkārtotu novērtēšanu un ņemot vērā to, ka Strīķe nenovērsa iepriekšējā novērtēšanā norādītās nepilnības savā darbībā, par ilglaicīgiem un sistemātiskiem pārkāpumiem nolēma Strīķi kā neatbilstošu ieņemamam amatam atbrīvot no darba.

Toreizējais premjers Valdis Dombrovskis (V) 7.janvārī Streļčenoka lēmumu atcēla, taču 14.janvārī Streļčenoks Strīķi atbrīvoja atkārtoti.

21.janvārī Dombrovskis paziņoja par atkārtotu Streļčenoka rīkojuma atcelšanu un Strīķes atjaunošanu amatā. Streļčenoks 7.februārī trešo reizi uzteica darbu savai vietniecei, bet šoreiz jaunā valdības vadītāja Laimdota Straujuma (V) strīdā neiejaucās un Streļčenoka rīkojumu neatcēla, līdz ar to tika sākta tiesāšanās.

Tiesāšanās laikā Srīķe jau ir pārcelta KNAB Juridiskās nodaļas galvenā speciālista (jurista) amatā – Streļčenoks 11.jūlijā parakstīja rīkojumu par toreizējās savas vietnieces Strīķes disciplinārsodīšanu un nolēma viņu pazemināt amatā uz diviem gadiem un sešiem mēnešiem, sākot ar 21.jūliju. No šī datuma Strīķe tika iecelta par biroja Juridiskās un personālvadības nodaļas galveno speciālisti iesniegumu pieņemšanas jautājumos.

Taču Rīgas pilsētas Centra rajona tiesa decembra sākumā apmierināja Strīķes prasību lietā par pazemināšanu amatā, atceļot šo lēmumu. Tomēr spriedums šajā daļā nestājās spēkā nekavējoties.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. rāda,ka nav ko atjaunot,jo Streļčenoks to atkal nekavējoties atlaidīs,bet nav neviena,kurš uzdrošinātos punduri pašu atlaist.

 2. Un piespriesto naudiņu nemaksās Streļčonoks, bet ņems no nodokļu maksātāju naudas. Neviens saimnieks savā fermā tādu darbinieku kā Streļčonoks neturētu. Latvija korupcijas rādītājos ļoti liktā vietā, bet valdība gadiem pacieš, ka nespējīgs ierēdnis noved KNAB līdz nederīgai iestādei, par kuru spriež, vai nevajadzētu likvidēt.

 3. Nožēlojamas viduvējības STREĻČENOKA darbības pārvērtušas KNAB par ākstu iestādi, kur viens otru nemitīgi apkaro tā vietā, lai STRĀDĀTU savu tiešo darbu!???? Strīķe NAV piezīdusies kā ērce, taču KĀ ĒRCE PIEZĪDIES PIE SAVA KRĒSLA NOŽĒLOJAMAIS STREĻČENOKS, kurš TIEŠĀM NEZIN LIKUMUS!!! Ir tikai viens jautājums: CIK ILGI VIŅŠ TURPINĀS SAVAS AMBĪCIJAS UN KAS VIŅU PIESPIEDĪS STRĀDĀT, nevis katru dienu nodarboties ar sev nevēlamu, neuzpērkamu, NEĒRTU, bet savu darbu zinošu darbinieku terorizēšanu… ????????????????? Otrs: ja grib, lai darbinieks VAR normāli strādāt un NORMĀLI uzrakstīt atskaites par padarīto,, tad viņam vajag NORMĀLUS darba apstākļus, nevis liegt pat PĀRVIETOTIES PA DARBA VIETU!????????? NONSENSS !!!!!!!!! TRŪKST APZĪMĒJUMA ŠIM TRAKUMAM, PAR KO PĀRVĒRSTS KNAB, KOPŠ STREĻČENOKS TO VADA….

 4. Kad vienreiz likvidēs tos liekēžus savā starpā rejas, labuma nekāda,man redz jāmaksā nodokļi, lai šie var labi pierīties.Kam vajag tādas izdomātas struktūras ,demokrātijas murgs.

 5. NESAPROTU KA VAR STRIKES KUNDZE NEPAKLAUTIES PRIEKSNIEKA PAVELEI,JA KADS CITS NEPAKLAUJAS PRIEKSNIEKAM,TAD ATLAIZ MOMENTA UN NAV KAM SUDZETIES,BET TE VELTIGI TERE LAIKU UN NAUDU VIENAS IEDOMIGAS KUNDZES IEGRIBAM

 6. Beidziet komentāt un ejiet pelnīt nodokļus!
  Šī tiesa būs jāapmaksā, kā arī jutai alga par neko jānopelna!
  Uz priekšu! 🙂

 7. Tas liecina par to, ka Latvijā viens vaditājs dara ko grib un visi (sākot ar premjeri, prokuroru utt.) bezspēcīgi. Nožēlojama valdība.

 8. So laikam neviens nekur nevar izmest piesukusies ka erce tai KNAB lieliet tacu vinai ielas kaisit Riga lai nav slidenas to darbu cerams mak .

 9. Ko nu ? Tā darba vieta aizņemta ! KNAB juristi nezina valsts likumus !!!

Draugiem Facebook Twitter Google+