×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
20. marts, 2015
Drukāt

Stājies spēkā spriedums, ar kuru Televīzija Domburam maksās 26 000 eiro (21)

Foto - LETAFoto - LETA

Stājies spēkā spriedums, ar kuru no VSIA “Latvijas Televīzija” (LTV) par labu žurnālistam Jānim Domburam tika piedzīti 25 896 eiro (18 200 latu) par vienošanās pārkāpuma atzīšanu saistībā ar informatīvi dokumentālu raidījumu veidošanu.

Kā norādīja Augstākās tiesas (AT) preses sekretāre Baiba Kataja, AT Civillietu departaments 18.martā rīcības sēdē izskatīja valsts LTV kasācijas sūdzību par Rīgas apgabaltiesas spriedumu. Tiesnešu kolēģija pieņēma lēmumu neierosināt lietā kasācijas tiesvedību, atzīstot apelācijas instances tiesas spriedumu par tiesisku un pamatotu.

AT ieskatā apelācijas instances tiesa pamatoti atzinusi, ka vienošanās teksts starp pusēm apliecina saistības nodibināšanu. Tāpat AT norādīja uz apelācijas instances tiesas atzinuma pareizību par to, ka atbildētāja pieļāvusi piecus pušu slēgtās vienošanās 9.punkta pārkāpumus attiecībā pret prasītāju un katrs no šiem līguma punkta pārkāpumiem kvalificējams kā atsevišķs līguma pārkāpums, kas rada prasītājam tiesības saņemt līgumsodu pielīgtajā apmērā.

Līdz ar rīcības sēdes lēmumu stājas spēkā Rīgas apgabaltiesas 2013.gada 16.oktobra spriedums, ar kuru atzīts, ka LTV ir pārkāpusi vienošanos, sadarbību un līgumattiecības 2009.-2011.gadā raidījuma “Kas notiek Latvijā” veidošanā un nospriedusi piedzīt no LTV par labu Domburam līgumsodu 25 896 eiro (18 200 latu) apmērā un tiesāšanās izdevumus 4543 eiro (3193 latu) apmērā.

Jau ziņots, ka Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa pirmajā instancē daļēji apmierināja žurnālista prasību, viņam par labu piedzenot 3400 latus (4838 eiro).

LTV juriste Inga Štrausa iepriekš paskaidroja, ka prasība ir saistīta ar to, ka, LTV veidojot informatīvi dokumentālus raidījumus, netika rīkota pretendentu atlase, kas ļautu uz to veidošanu vai vadīšanu pretendēt arī Domburam. Žurnālists uzskatīja, ka viņam tādas tiesības bija jānodrošina.

Pievienot komentāru

Komentāri (21)

 1. Gods un mazliet naudinjas…

 2. Lai LTV šo summiņu piedzen no Edgara Kota, jo tas notika viņa laikā.

 3. Vismaz kādam normāls tiesas spriedums….

 4. virsraksts! Ajajai.

 5. Bet interesanti! Ātrumā izlasi- Domburam jāmaksā televīzijai! Bet izrādās, ka LTV izmaksās Domburam.

 6. Kārtējo reizi žurnālistiņam nav sanācis virsraksts!

 7. Virsraksts gan neskaidrs.Lai Domburam veicās!

 8. Gribētu zināt, par ko TV darboņi “noraka “Dombura kungu? Vai to diktēja bailes no viņa paustās patiesības? Racējiem taču ir vārds un uzvārds. Bet par tiesas spriedumu apsveicu Domburu. Ceru, ka viņa talants nepazudīs un mēs vēl to baudīsim. Un kad beidzot pārtrauks Sipenieces stulbos šovus?

 9. Un morālais zaudējums! Vai arī tas tiks segts? Jānim Domburam nav žēl, jo patiešām gudrs cilvēks, domā par savu zemi, Latviju, mudināja arī tautu domāt, analizēt – tādu zinošu, analitisku žurnālistu, vajadzētu piesaistīt valsts struktūrām! Par prezidentu!

 10. ha ko dzesat tiesos komentarus,ko desantnieki slikti,he he,laiks radis, LR iZLUKDESANTNIEKU BAT 1992-1998 BIJA,un ko ar importa pajolinjiem sargasaties.nu nu ,nav specom uzmaksats lai pasu intelektualus jeb intekigenci savam rokam noglusiti ,lai butu ka aitu bars

 11. ta ko vispar,jau domajat,ka valsti nedzivo vairs kas kadreiz i dzivojusi un dzivos,wo gljevuliba jau labi plaukst,nu nu,un ka domajat vai Janis pa pedejiem 25 g.nemacetu ar ko citu nodarboties,un pa veiksmigo,jeb perties ar ar pasu stulbiem ljautinjiem,pa sito var ari atrauties ,dazi labi pajoligi ieliktenji valsts sektoros,nu ta i

 12. Kā noraka Dombura filmu “4.maija republika”! It kā nemaz nebūtu tāda bijusi.Žurnālisti pacentās izkritizēt par valsts nomelnošanu, kamēr skatītāji vēl nemaz nebija paguvuši to redzēt. Solīja likt internetā, arī nav. Tā tik uz priekšu!

 13. Forši un mēs nodokļu maksātāji segsim Jānim šsi izmaksas..LIELISKI…kur dižās domātājs palikušas, kas pieņēma šādus lēmumus

 14. lai pieliek vienu 0 un Janim ATPAKAL SAMAKSA COMPENSACION,un no tas tad vins sito straf penalty samaksas,ko kadam nesapatikas kas!

 15. lai Janka RULLE,vns pats zina ko daara,vecie desantnieki ari atceras kad jauns dzeks vns bija,jau 22 g.atp maceja manegeret,butu mums vairak tadu ,mazak glupi pajolinji vavuljotu,tik mulkjiem i ljauts oponet tam,he he

 16. Tika, tika gramatika, tā tiem bērniem nepatika…!!!
  Nevis JĀMAKSĀ, bet JĀIZMAKSĀ!!!!

 17. Domburam jāsaņem, nevis jāmaksā…

 18. Ja jāmaksā, tad jāmaksā. Tikai pēc tam ir nauda jāpiedzen no konkrētām amatpersonām. Nodokļu maksātājiem nav jāmaksā par kādu ierēdņu nolaidību un neizdarību.

 19. Reņģēdāji samaksās – nav problēmu.

Draugiem Facebook Twitter Google+