Mobilā versija
Brīdinājums -0.9°C
Guna, Judīte
Sestdiena, 10. decembris, 2016
20. jūlijs, 2015
Drukāt

Stājies spēkā spriedums, ar kuru noraidīta prasība par preču zīmes “draugiem.lv” dzēšanu

dzivoklis_draugiem

Stājies spēkā spriedums, ar kuru noraidīta SIA “Digitālie finansu risinājumi” prasība pret SIA “Draugiem” par tiesību atzīšanu un preču zīmes “draugiem.lv” dzēšanu.

Kā aģentūru LETA informēja Augstākās tiesas (AT) preses sekretāre Baiba Kataja, AT Civillietu departamenta tiesnešu kolēģija rīcības sēdē izskatīja prasītājas “Digitālie finansu risinājumi” kasācijas sūdzību par AT Civillietu tiesu palātas 2013.gada 10.decembra spriedumu.

“Digitālie finansu risinājumi” vērsās Rīgas apgabaltiesā un lūdza atzīt, ka “Digitālie finansu risinājumi” ir ieguvuši tiesības lietot nereģistrētu preču zīmi “draugiem.lv”, un atzīt preču zīmes “draugiem.lv” reģistrāciju par spēkā neesošu. Prasībā norādīts, ka “Digitālie finansu risinājumi” attīstīja vairākus interneta projektus, tostarp “dzīvoklis.lv”, “krediti.lv”, “polise.lv”.

Prasītājs uzskata, ka preču zīme “dzīvoklis.lv” ir maldinoši līdzīga preču zīmei “draugiem.lv”.

Uzsākot projektu “dzīvoklis.lv” 2001.gadā, uz prasītāja vārda tika reģistrēts domēns “dzīvoklis.lv”, kurš lietotājiem kļuva pieejams ar 2002.gada maiju. Prasītājs izstrādāja preču zīmi “dzīvoklis.lv”, kuru veidoja priekšplānā esoši elipsveidīgā lokā ietverti trīs ķegļu simboli un fonā trīs stilizētu ēku simboli, kam seko vārdisks apzīmējums “dzīvoklis.lv”.

Lai arī preču zīme nav reģistrēta, prasītājs to izmanto savā komercdarbībā no 2002.gada.

Portāls “draugiem.lv” tika atvērts 2004.gada 24.martā, un kopš tā brīža tika lietota preču zīme “draugiem.lv”, kuru veidoja elipsveidīgā lokā ietverti trīs ķegļu simboli, pēc kuriem seko teksts “draugiem.lv”.

Prasītājs uzskatīja, ka šīs preču zīmes vizuālais noformējums pārņemts no preču zīmes “dzīvoklis.lv”.

2005.gada 8.aprīlī tika reģistrēta SIA “Draugiem”. ”Digitālo finansu risinājumu” valdes loceklis, neinformējot pārējos sabiedrības dalībniekus, 2005.gada 30.maijā iesniedza lūgumu pārreģistrēt domēnu uz SIA “Draugiem”, norādīja prasītājs. Ar domēna vārda “draugiem.lv” 2005.gada 31.maija pārreģistrāciju prasītājs vairs nevarēja veikt portāla “draugiem.lv” administrēšanu vai kā citādi to izmantot. Tāpat vēlāk kļuva zināms, ka “Draugiem”, neinformējot prasītāju, iesniegusi Patentu valdē lūgumu reģistrēt preču zīmi “draugiem.lv” un 2008.gadā tā reģistrēta uz SIA “Draugiem” vārda.

Lai arī “Digitālie finansu risinājumi” nebija reģistrējuši preču zīmes “dzīvoklis.lv” un “draugiem.lv”, prasītāja minētās preču zīmes lietoja savā komercdarbībā.

AT atteicās ierosināt kasācijas tiesvedību, jo tiesnešu kolēģijai neradās šaubas par apelācijas instances tiesas sprieduma tiesiskumu un tā atzina, ka izskatāmajai lietai nav nozīmes judikatūras veidošanā. Pretēji kasācijas sūdzībā norādītajam, tiesnešu kolēģija nekonstatēja procesuālo tiesību normu pārkāpumus, kuri var būt par pamatu sprieduma pārsūdzēšanai kasācijas kārtībā.

AT Civillietu departamenta lēmums nav pārsūdzams.

Pievienot komentāru

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (1)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gribi audzēt savas vistiņas, bet nezini kā sākt? Dzērbeniete Daina Šmite dalās pieredzēVistas grib audzēt arvien vairāk cilvēku, taču trūkst zināšanu, ar ko sākt. – Tas nemaz nav grūti, jo vistas ir visvienkāršāk turamie mājputni. Balva par pūlēm – olas, gaļa un mēslojums, – iedrošina dzērbeniete DAINA ŠMITE.
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (5)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+