×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
20. augusts, 2016
Drukāt

Stājies spēkā spriedums vecākiem par bērnu seksuālu izmantošanu

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Spēkā stājies spriedums par bērnu seksuālu izmantošanu apsūdzētajiem vecākiem, kas nosaka tēvam 18 gadu cietumsodu un probācijas uzraudzību uz trim gadiem, bet mātei – 11 gadu cietumsodu un probācijas uzraudzību uz gadu, aģentūra BNS uzzināja Augstākajā tiesā (AT).

Apsūdzētie maijā pasludināto Latgales apgabaltiesas spriedumu, kas bija identisks 2015.gada novembrī noteiktajam pirmās instances spriedumam, šovasar pārsūdzēja AT.

Savukārt AT 16.augustā pieņēma lēmumu par atteikšanos pārbaudīt nolēmuma tiesiskumu, tādējādi atzīstot lietu par izskatītu, un šajā datumā stājās spēkā abiem vecākiem iepriekš noteiktais spriedums.

Nosakot galīgo sodu tēvam, tika ņemts vērā vēl cits spriedums, kurā piespriesto sodu vīrietis nebija izcietis.

Līdzās cietumsodam un probācijas uzraudzībai abiem vecākiem būs valsts labā jāsedz ar aizstāvju darba samaksu saistītie izdevumi, jāsedz valsts izmaksātās kompensācijas cietušajām par kopējo summu 3236 eiro un arī jāizmaksā morālā kaitējuma kompensācijas cietušajām 18 000 eiro apmērā.

Soda izciešanas termiņš abiem notiesātajiem tiek skaitīts no 2015.gada 4.novembra, kas ir pirmās instances sprieduma pasludināšanas diena.

Prokuratūra norāda, ka abi apsūdzētie aptuveni trīs mēnešus vardarbīgi apmierinājuši dzimumtieksmi ar savu mazgadīgo bērnu.

Turklāt tēvs vardarbīgi apmierinājis dzimumtieksmi vēl ar diviem saviem mazgadīgajiem bērniem. Apsūdzētais, izmantojot ģimenes emocionālās saites, noziegumus pret mazgadīgajiem bērniem veica laikā no 2008.gada līdz 2013.gadam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+