×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
25. aprīlis, 2012
Drukāt

Štāla: Avāriju Nīderlandē veidoja daudzu apstākļu kopums

Latviešu autosportistes Karlīnes Štālas Lieldienu laikā piedzīvotā avārija radās pēc vairāku neveiksmīgu apstākļu sakritības, vairāk nekā divas nedēļas pēc notikušā secinājusi sportiste.

Kā ziņots, Štāla smagi avarēja Beneluksa valstu čempionāta posmā “Radical” formulu autoklasē, desmit minūtes pirms sacīkšu noslēguma piedzīvojot smagu avāriju, ietriecoties riepu nožogojumā. Pēc avārijas sacensības nekavējoties tika pārtrauktas, bet latviešu autosportiste nogādāta slimnīcā, kur pavadīja vienu nakti.

“Sakrita daudzi apstākļi kopā – sliktais laiks, trases netīrība un tā tālāk,” sarunā ar aģentūru LETA izteicās Štāla, atzīstot, ka joprojām nav skaidrs, vai ar formulu, kas avarēja, turpmāk vēl būs iespējams braukt.

“Tomēr, ja nenotiek tādas lietas, tas nozīmē, ka netiek pietiekami ātri braukts. Šoreiz limits tika sajusts,” nu jau smaidot, stāsta Štāla, uzsverot, ka tikusi cauri vien ar pāris zilumiem.

Kaut uzreiz pēc avārijas sportistes tēvs Andris Štāls uztraucās, vai notikušais neiespaidos viņas veiksmīgo sadarbību ar “Radical” rūpnīcu, otrdien tās pārstāvis bija ieradies Latvijā, piedaloties automašīnu Baltijas valstu prezentācijā. Tas parāda, ka Štālai arī turpmāk būs iespēja braukt šajā klasē, kurā viņa piedalās jau otro sezonu.

“Pērn tiku uzaicināta uz “Radical” testiem Spānijā un tad arī iemīlējos šajā sacīkšu auto. Izdevās sameklēt sponsorus un veikt pussezonu,” atceras autobraucēja. “Tāpat šogad par izdevīgām naudiņām tiku uz pirmajām sacīkstēm.”

Kaut sākotnēji tika pieļauts, ka viņa varētu braukt visu Beniluksa valstu čempionāta sezonu, kā arī piedalīties “Masters” sērijā, kas vairāk orientēta uz Lielbritāniju, tomēr pagaidām Štāla vēl nav informēta par nākamajām iespējamām sacensībām.

“Es ļaujos notikumiem. Ja man piezvanīs un pateiks, ka pēc nedēļas jābūt sacensībās, tad būšu tur. Esmu jau pieradusi pie tādas dzīves. Tomēr pagaidām vēl nav izkristalizējies šīs sezonas sacensību grafiks,” atzina sportiste, kura Beniluksa čempionāta pirmajā posmā startējusi ar savu labu draugu Henku Tīsu.

Kā ziņots, sportistes tēva uzņēmums “Russo Baltic Racing Team” kļuvis par “Radical” formulu oficiālo izplatītāju Baltijā un cer līdz rudenim pārdot vismaz septiņas automašīnas, kas ļautu jau rudenī Biķernieku trasē sarīkot šīs klases sacensības.

“Radical” ir Anglijā ražota divvietīga formula. Tā izstrādāta ar mērķi, lai būtu svarā viegla, bet tomēr paliktu ātra.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+