×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
19. maijs, 2014
Drukāt

Stalbē jauns iemītnieks – zirneklis Knauzers

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Muzeju nakts ietvaros Pārgaujas novadā atklāta Latvijā lielākā zirnekļa skulptūra – tas uzstādīts akmeņkaļa Aivara Kerliņa skulptūrām bagātajā pagalmā “Ezeriņos”, portālu “LA.lv” informēja pašvaldībā.

Zirneklis izvēlēts tāpēc, ka viss akmens apstrādes rūpals aizsācies tieši ar zirnekli. Šī skulptūra ir kā pateicība zirneklim un ģenerālmēģinājums nākamajam gadam, kad uzņēmums svinēs divdesmit gadu jubileju un kad taps kāda īpaša, pagaidām neatklāta skulptūra. Arī veikaliņam nākamgad apaļa jubileja – desmit gadu.

Pats mākslinieks smejas, ka sarīkojis zirneklim raudzības. Visi viesi tika iesaistīti konkursā – zirnekļa vārda izvēlē. Konkursam bija pat īpaša žūrija, kurā darbojās Aivara sieva Rasma un uzņēmuma ilggadējās darbinieces Gita Lunte un Ina Mieze. Par atbilstošāko vārdu tika atzīts rozulietes Lailas Vidiņas ģimenes variants – Knauzers.

Pateicībā Aivars uzdāvināja ģimenei suvenīru – nelielu zirneklīti.

Knauzera vārds tika iesvētīts ar lielgabala šāvienu. Pēc tam, lai svētītu visu Aivara Kerliņa skaisto pagalmu, viesi sadevušies rokās devās gājienā, līkločojot caur visām dzeltenajās pienenēs stāvošajām skulptūrām, dažādiem dzīvniekiem, kukaiņiem, putniem un citam dzīvām radībām.

Par latvisku un tautisku muzikālo noskaņu gādāja Tomsonu-Skujiņu ģimene, muzicējot un dziedot latviešu tautasdziesmas. Bērni priecīgi spēlējās pie “Ezeriņiem” uzstādītajā rotaļu laukumā, šūpojās un brauca ar dzīvnieciņu karuseli.

Kerliņa kungs izteica pateicību sievai Rasmai par lielo atbalstu un izturību. “Ja nebūtu, kas grūsta, te nekā nebūtu”, atzīst Aivars. “Ir bijuši visādi laiki, gan labi, gan slikti. Krīzes gadi ir pārdzīvoti, viss iet uz priekšu!”

Viesi varēja iziet zirneklim pa apakšu, apskatot noturīgās metāla konstrukcijas un stiprinājumus. Aivars smējās, ka bažām par sagāšanos nav pamata, jo zirneklis esot stabilāks par bēdīgi slaveno veikalu “Maxima”. Jautāts, vai ejot jāievēlas vēlēšanās, Aivars mudināja domās pateikties: “Labi, ka es neesmu tā mušiņa, ko zirneklis apēdīs”.

Pēc svinīgās daļas viesi tika aicināti pie svētku galda, jo, kā izrādās, svētki ir ne tikai zirnekļa atklāšanai par godu, bet arī pats akmeņkalis svin dzimšanas dienu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+