×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
8. novembris, 2012
Drukāt

Štālbergam piespriež septiņarpus gadus cietumā

Foto - LETAFoto - LETA

Rīgas Vidzemes priekšpilsētas tiesa ceturtdien uzņēmējam Raimondam Štālbergam piesprieda septiņus gadus un sešus mēnešus ilgu cietumsodu par 7,5 miljonu eiro izspiešanu no bijušā Muitas kriminālpārvaldes šefa Vladimira Vaškeviča sievas Ināras Vilkastes, aģentūra BNS uzzināja tiesā.

Tiesa arī nolēma, ka Štālbergam jāmaksā vairāk nekā miljonu latu liela kompensācija Vilkastei.

Spriedumu vēl var pārsūdzēt Rīgas apgabaltiesā.

Jau vēstīts, ka Štālbergs apsūdzēts par 7,5 miljonu eiro izspiešanu no bijušā Muitas kriminālpārvaldes šefa Vaškeviča sievas Vilkastes. Apsūdzība 1971.gadā dzimušajam uzņēmējam uzrādīta par izspiešanu, kā arī dokumenta, kas piešķir tiesības vai atbrīvo no pienākumiem, zīmoga vai spiedoga nolaupīšanu, slēpšanu, tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu, kā arī par nolaupītā dokumenta, zīmoga vai spiedoga izmantošanu vai realizēšanu.

Krimināllikums par izspiešanu paredz brīvības atņemšanu uz laiku līdz astoņiem gadiem ar mantas konfiskāciju vai bez tās.

Štālbergu iepriekš aizturēja policija par mēģinājumu izspiest naudu no savas biznesa partneres Vilkastes, pretējā gadījumā draudot izplatīt kompromitējošus materiālus. Par līdzdalību izspiešanā policija aizturēja iepriekš sodītu 1984.gadā dzimušu vīrieti, taču pret viņu kriminālprocesu vēlāk izbeidza.

Iepriekš presē izskanējis, ka Vilkaste par aptuveni 31 miljonu latu pārdevusi apmēram 24 hektārus lielus zemes gabalus Mežaparkā. Štālbergs laikrakstam “Diena” apgalvojis, ka darījums ir abu ieguldījums un Vilkaste esot viņu piekrāpusi. Saskaņā ar vienošanos Štālbergam pienākusies daļa summas no noslēgtā darījuma.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+