Štālbergs un Valeiko sagādā “VEF Rīga” trešo zaudējumu pēc kārtas 0

Latvijas vicečempione basketbolā “VEF Rīga” ceturtdien VTB Vienotās līgas spēlē savā laukumā ar 73:78 (16:20, 16:17, 18:13, 23:28) zaudēja Artūra Štālberga un Edmunda Valeiko trenētajai “Ņižņij Novgorod”, šajā turnīrā ciešot trešo neveiksmi pēc kārtas.

Krišjāņa Kariņa sieva Anda publisko emocionālu vēsti vīra atbalstam: “Es apprecēju vienu no drosmīgākajiem, godīgākajiem, gudrākajiem un labestīgākajiem vīriešiem pasaulē” 435

“VEF Rīga” sastāvā 19 punktus iemeta Mārtiņš Meiers, kamēr ar 17 punktiem un 15 atlēkušajām bumbām izcēlās Mareks Mejeris. Savukārt pie desmit punktiem tika Jānis Blūms.

Rīdziniekiem šis mačs neiesākās diez ko sekmīgi, jo Ņižņijnovgorodas vienība izvirzījās vadībā ar 6:2. Turpinājumā “VEF Rīga” basketbolistiem gan izdevās izlīdzināt spēles gaitu, taču tik un tā pretinieki atradās vadībā. Pirmo ceturtdaļu mājinieki noslēdza ar četru punktu deficītu (16:20). Otrajā ceturksnī “Ņižņij Novgorod” būtiski palielināja savu pārsvaru, jo 14.minūtē tablo vēstīja jau 31:20. Pateicoties labajai Meiera spēlei, rīdzinieki pāris minūtes līdz pirmā puslaika beigām samazināja atstatumu līdz pieciem punktiem (30:35), bet pirmais puslaiks noslēdzās ar 32:37.

“VEF Rīga” basketbolisti otro puslaiku iesāka pieciem punktiem pēc kārtas un ar Kristofera Ričardsa precīzo tālmetienu panāca izlīdzinājumu 37:37. Vadībā Latvijas vienībai gan nebija lemts izvirzīties, jo pretinieki atbildēja ar pāris precīziem groziem pēc kārtas. Latvijas klubs gan izmisīgi turpināja pakaļdzīšanos un vēlreiz vairākas reizes panāca neizšķirtu, bet trešās ceturtdaļas priekšpēdējā minūtē pirmo reizi kopš spēles sākuma izdevās izvirzīties vadībā, kad abus soda metienus grozā raidīja Meiers, panākot 50:48.

Noslēdzošais ceturksnis “Ņižņij Novgorod” gan sākās ar neizšķirtu 50:50, un vienības vēl tā sākumā cīnījās punkts punktā. Tomēr ceturtdaļas viducī viesiem no Krievijas izdevās gūt vairākus punktus pēc kārtas un panākt 64:56. Mājiniekiem nekādi neizdevās pietuvoties līdz bīstamam attālumam, jo pēc precīziem “VEF Rīga” uzbrukumiem “Ņižņij Novgorod” atbildēja ar to pašu.

Abduls Gedijs 38 sekundes līdz pamatlaika beigām ar precīzu divpunktnieku samazināja rezultāta starpību tikai līdz četriem punktiem (68:72), taču tuvāk pietuvoties neizdevās, jo “VEF Rīga” uzbrukumi nebija veiksmīgi, kamēr viesi izmantoja savas iespējas palielināt pārsvaru. Noslēdzošajās sekundēs vienības vēl cīnījās par labvēlīgāku punktu attiecību savstarpējos mačos, kas beigu beigās ir divus punktu par labu rīdziniekiem.

“VEF Rīga” komandai Vienotajā līgā bija vairāk nekā divu nedēļu pauze, bet iepriekšējā šī turnīra mačā tika ciests zaudējums 73:82 Jāņa Timmas pārstāvētajai Sanktpēterburgas “Zeņit”. Pēc tam rīdzinieki aizvadīja divas spēles “OlyBet” Latvijas Basketbola līgā (LBL), izcīnot divas uzvaras.

Arī “Ņižņij Novgorod” iepriekšējo maču Vienotajā līgā aizvadīja pret “Zeņit” komandu, ciešot zaudējumu ar rezultātu 93:97. Ņižņijnovgorodas komandai 2017.gada iesācies neveiksmīgi, jo Vienotās līgas un ULEB Eiropas kausa turnīrā pēdējās 13 spēlēs piedzīvoti desmit zaudējumi.

Iepriekšējā abu komandu savstarpējā mačā pirms mēneša viesos ar 81:74 uzvarēja “VEF Rīga”.

Patlaban “Ņižņij Novgorod” sastāvā ir pieci viesspēlētāji. Komandas līderis ir daudzpusīgais amerikāņu aizsargs Diandrē Keins, kā arī nozīmīgu lomu ieņēmis amerikāņu vieglais uzbrucējs Dižons Tompsons. Vēl vienības leģionā ietilpst amerikāņu aizsargs Kenijs Bointons, horvāts Tomislavs Zubčičs un Igaunijas valstsvienības basketbolists Sīms Sanders Vene, kurš 2012.gadā kļuva par Latvijas čempionu “VEF Rīga” rindās.

Krievijas komandas galvenais treneris ir latvietis Artūrs Štālbergs, kurš iepriekš šajā klubā strādāja kā asistents Ainaram Bagatskim. Zīmīgi, ka vēl savā spēlētāja karjerā Štālbergs 2009./2010.gada sezonu pavadīja “VEF Rīga” komandā. 2013.gadā Štālbergs līdz Eiropas čempionāta sudraba medaļām aizveda Latvijas U-20 izlasi, kuras treneru kolektīvā tajā vasarā bija arī pašreizējie “VEF Rīga” treneri Raimonds Feldmanis un Jevgēnijs Kosuškins.

Ņižņijnovgorodas komandā viens no Štālberga palīgiem ir cits latvietis Edmunds Valeiko. Sezonas pirmo daļu vienībā pavadīja arī latviešu aizsargs Ingus Jakovičs, taču decembrī komandu viņš pameta un pievienojās “Ventspils” klubam.

Vienotās līgas kopvērtējumā “VEF Rīga” ar septiņām uzvarām 15 spēlēs noslīdējusi uz septīto vietu, kamēr “Ņižņij Novgorod” ar sešiem panākumiem 18 mačos tagad ir devītā.

Līdz aprīļa vidum seši no astoņiem “VEF Rīga” Vienotās līgas mačiem notiks savā laukumā, turklāt divas izbraukuma spēles būs pret netālajām Minskas un Tallinas komandām.