Sports
Basketbols

Štālbergs vadīs Lietuvas basketbola vicečempioni “Lietkabelis” 16

foto: facebook.com

Latvijas basketbola speciālists Artūrs Štālbergs kļuvis par Lietuvas vicečempones Panevēžas “Lietkabelis” galveno treneri, vēsta klubs.

Patlaban 32 gadus vecais Štālbergs amatā nomainīs Kazi Maksvīti, kurš turpmāk trenēs citu Lietuvas klubu Klaipēdas “Neptūnas”.

Iepriekšējā sezonā Štālbergs vadīja Krievijas klubu “Ņižņij Novgorod”, kas startēja VTB Vienotajā līgā un ULEB Eiropas kausā, tomēr pēc sezonas noslēguma Ņižņijnovgorodas kluba vadība nolēma līgumu ar latviešu speciālistu, kuram palīdzēja cits latvietis Edmunds Valeiko, nepagarināt.

“Ņižņij Novgorod” Vienotās līgas sezonā ar astoņiem panākumiem 24 mačos ieņēma devīto vietu un palika ārpus izslēgšanas turnīra. Savukārt ULEB Eiropas kausā “Ņižņij Novgorod” nemaz nekvalificējās izslēgšanas sacensībām.

Štālbergam darbā ar “Lietkabelis” komandu palīdzēs Gintars Kadžulis.

Zīmīgi, ka šī darba dēļ Štālbergs nepalīdzēs Latvijas vīriešu izlases treneru kolektīvam, kurā viņš bija vairākus iepriekšējos gadus, asistējot Ainaram Bagatskim. Izlasē nebūs arī cita galvenā trenera palīga Roberta Štelmahera, kurš šīs nedēļas sākumā pieņēma Latvijas kluba “Ventspils” piedāvājumu, atgriežoties šīs vienības galvenā trenera amatā.

“Esam nolīguši jaunu un ambiciozu treneri, kuram jau ir pieredze augstāko līgu turnīros – ULEB Eiropas kausā un Vienotajā līgā. Artūrs Štālbergs vēlas pierādīt savu vērtību, tāpēc atteicās no arba Latvijas izlases treneru štābā, lai ar “Lietkabeli” strādātu no pirmās darba dienas,” klubs citē Panevēžas vienības direktoru Mantu Ignataviču.

Štālbergs iepriekš strādājis arī Latvijas čempionāta komandu “Liepājas lauvas” un “Valmiera” treneru kolektīvos, kā arī Ukrainas augstākās basketbola līgas komandā “Mykolaiv”, būdams galvenā trenera latvieša Agra Galvanovska palīgs. Tāpat viņš bijis Latvijas U-20 izlases galvenais treneris, 2014.gadā aizvedot komandu līdz Eiropas čempionāta sudraba medaļām.

“Lietkabelis” aizvadītajā sezonā negaidīti aizkļuva līdz Lietuvas Basketbola līgas (LKL) finālam, kurā zaudēja titulētajai Kauņas “Žalgiris” komandai. Savukārt pusfinālā “Lietkabelis” negaidīti ar 3-1 uzvarēja Viļņas “Lietuvos rytas” basketbolistus.

LA.lv