Mobilā versija
Brīdinājums -1.8°C
Ārija, Rigonda, Adrija, Adrians, Adriāna
Trešdiena, 22. februāris, 2017
1. aprīlis, 2016
Drukāt

PVD Stalbē glābj bada novārdzinātus mājlopus (5)

Foto - LETAFoto - LETA

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) kādā saimniecībā Pārgaujas novada Stalbes pagastā izņēmis 21 liellopu, jo saimniecībā konstatēti dzīvnieku labturības prasību pārkāpumi un cietsirdīga izturēšanās pret dzīvniekiem.

Kā informēja PVD pārstāve Ilze Meistere, pārbaude saimniecībā veikta pēc tam, kad PVD saņēma iedzīvotāju sūdzību par klaiņojošiem, novārgušiem liellopiem.

Pārbaudē PVD konstatēja, ka saimnieks nav nodrošinājis dzīvniekiem pienācīgu barošanu, dzirdināšanu un turēšanas apstākļus, tādēļ dzīvnieki ir novārguši un klaiņojuši pa tuvējo apkārtni, meklējot barību.

Daži dzīvnieki ilgstoši bijuši piesieti, tādēļ tie dzēruši no tuvējām, daļēji aizsalušām lāmām. Piesietajiem dzīvniekiem striķi bija ieauguši miesā, atstājot pūžņojošas un asiņojošas brūces, kas liecina par to, ka dzīvnieki ir ilgstoši bijuši pakļauti ciešanām.

Pēc pārbaudes PVD no saimniecības izņēmis 21 liellopu, vecumā no diviem mēnešiem līdz astoņiem gadiem. Sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols par dzīvnieku labturības prasību pārkāpumiem un cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem. Tuvākajā laikā tiks pieņemts lēmums par soda piemērošanu dzīvnieku īpašniekam.

Naudas sods, kuru var piemērot par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem, ir no septiņiem līdz 350 eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. vKo tie likumdeveeji dara? Par ko viniem maksaa algu??? Ja, vinji nevar pienjemt atbilstoshu likumu, pret varmaakaam-mociitaajiem, tad tak ,jaadzen vinjus prom ar meeslu slotu….

    • Kamēr Zemkopības ministrijas dzīvnieku aizsardzības un labturības konsultatīvās padomes sastāvā būs tādi cilvēki, kā Edgars Treibergs, tikmēr nekas nemainīsies un dzīvnieki cietīs. Ja šis kungs var teikt, ka mežacūkas ir pa kluso jāizšauj un dažas zaļās vārnas traucē izcirt mežu, tad nav brīnums, ka cilveki iedomajas nogāzt melnā starķa lizgdu, lai tikai tā netraucētu saimniecisko darbību. Jo tāda nostāja taču ir valsts oranizacijai, kurai tiešā veidā būtu jāiestājas par dzīvnieku aizsardzību. Ir sajūta, ka cilvēks -patērētājs, tā jau ir šodienas norma. Pēc mums kaut vai ūdens plūdi. Bet ar šo laiku un mums dzīve neapstājas. 7-350 eiro par tādu nodarījumu, tas vienkarši nav saprotams.

  2. Sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols par dzīvnieku labturības prasību pārkāpumiem un cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem. Tuvākajā laikā tiks pieņemts lēmums par soda piemērošanu dzīvnieku īpašniekam.
    Naudas sods, kuru var piemērot par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem, ir no septiņiem līdz 350 eiro.
    —————
    Pašiem PVD smiekli nenāk, ko? Cietumā par to jāliek, tikai likumu normālu neviens nevar uzrakstīt un apstiprināt!!! Māri Valter, ar ko jūs visi tur nodarbojaties???

Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiemVisām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+